Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka CIMA: The Enemy (GBA)

CIMA: The Enemy GBA

CIMA: The Enemy japońskiego studia Neverland to kolejny przedstawiciel gatunku jRPG. W grze występuje także wiele elementów strategicznych i wymagających rozwiązywania zagadek.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka CIMA: The Enemy (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

anulowana

CIMA: The Enemy japońskiego studia Neverland to kolejny przedstawiciel gatunku jRPG. W grze występuje także wiele elementów strategicznych i wymagających rozwiązywania zagadek. Tradycyjnie wyglądające postaci (z głowami wielkości torsów), oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, w rzucie izometrycznym.

Rzecz dzieje się w świecie, zamieszkanym przez dwa gatunki: ludzi i rasę potworów, nazywanych CIMA. Owe monstra dostają się na Ziemię poprzez specjalne portale po to, by porywać do swego wymiaru przedstawicieli gatunku ludzkiego. Ziemianie uformowali specjalne oddziały Gate Guardians, których członkowie zobowiązani są do obserwacji wrót między wymiarami i podnoszenia alarmu w przypadku pojawienia się CIMA. To właśnie w rolę jednego ze strażników wcielamy się w grze.

Ciekawostką jest, że w CIMA: The Enemy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i członków naszej drużyny. Na naszych barkach spoczywa także los całej grupy bohaterów niezależnych. Główny bohater, strażnik Ark J, eskortuje wraz z przyjacielem Ivy’m i dowódcą Jesterem grupę czternastu cywilów, marzących o rozpoczęciu nowego życia z dala od zagrożenia najazdem obcych. Niestety, pociąg którym podróżuje grupa zostaje zaatakowany przez CIMA i wessany do ich wymiaru. Strażnicy muszą znaleźć sposób na uratowanie osadników i powrót na Ziemię.

Zadanie postawione przed nami to przejście serii podziemnych, najeżonych pułapkami, labiryntów. Musimy to zrobić w taki sposób, by żaden z cywilów nie zginął. Sami osadnicy wielokrotnie okazują się pomocni podczas wędrówki. Każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami, pomagającymi pokonywać kolejne przeszkody (znajdowanie ukrytych przedmiotów, produkowanie uzdrawiających eliksirów itp.). Na końcu każdego lochu czeka nas obowiązkowa walka z bossem.

Bardzo ważnym elementem jest dbanie o morale naszych podopiecznych. CIMA porywają ludzi po to, by żywić się ich uczuciami, a konkretnie wysysać z nich poczucie nadziei. Dlatego też musimy dokonywać czynów, budujących poczucie pewności pomyślnego ukończenia przygody. A nie jest to takie łatwe zważywszy na fakt, że od początku gry, cywile są dość nieufni w stosunku do Strażników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CIMA: The Enemy

odpowiednia dla każdego wieku