Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCSwitch
Okładka Ciel Fledge (PC)

Ciel Fledge

Ciel Fledge: A Daughter Raising Simulator

Swoisty symulator życia, w którym wcielamy się w wychowawcę tytułowej Ciel. Od naszych poczynań zależy, jak nasza podopieczna będzie rozwijać się na przestrzeni lat, od dzieciństwa po dorosłość.

Symulacje | science fiction | postapokalipsa | elementy RPG | symulator życia | indie

Okładka Ciel Fledge (PC)

producent: Studio Namaapa

wydawca: pQube

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lut2020

PC Switch

Ciel Fledge to produkcja z pogranicza symulatorów życia i gier RPG, w której gracz wciela się w opiekuna tytułowej dziewczyny. Produkcja została opracowana przez niezależny indonezyjski zespół Studio Namaapa, a jej wydaniem zajęła się firma pQube.

Fabuła

Akcja gry Ciel Fledge toczy się w odległej przyszłości (a dokładnie – w roku 3716), kiedy to w obliczu zagrożenia z kosmosu większość ludzi opuściła Ziemię. Ostatnim bastionem ludzkości jest ARK-3, czyli potężna konstrukcja pnąca się w przestworza. Główna bohaterka gry – tytułowa Ciel – to dziewczyna zaadoptowana przez jednego z mieszkańców ARK-3. Naszym zadaniem jest jej wychowanie, co wymaga od nas kontroli nad każdym aspektem jej życia.

Mechanika

Rozgrywka w Ciel Fledge polega na szczegółowym planowaniu czynności podejmowanych przez Ciel oraz towarzyszeniu jej w życiu codziennym. Decydujemy o jej ubiorze, wybieramy jej hobby oraz lekcje, na które będzie uczęszczać, a także sprawujemy kontrolę nad zawieranymi przez nią znajomościami. To, jak nasza podopieczna radzi sobie z podejmowanymi czynnościami, zależy między innymi od naszych umiejętności (w grze pojawiają się łamigłówki oparte na zasadach match-3); poza tym ważną rolę odgrywa jej nastrój, na który wywieramy wpływ, wręczając jej w nagrodę podarunki lub karcąc w razie potrzeby.

Należy przy tym mieć się na baczności, gdyż nasze zachowanie determinuje kierunek, w którym rozwija się Ciel, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w nabywanych przez nią umiejętnościach. Jeśli dobrze sprawdzimy się w roli wychowawcy, po osiągnięciu odpowiedniego wieku dziewczyna będzie mogła udawać się na ekspedycje na opustoszałą Ziemię, gdzie zdobędzie przydatne przedmioty oraz stawi czoła rozmaitym przeciwnikom.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Ciel Fledge utrzymano w barwnej, mangowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Ciel Fledge

Wymagania wiekowe Ciel Fledge

12+

Wymagania sprzętowe Ciel Fledge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1.2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

PC
Switch