Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiUPS4
Okładka Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus (WiiU)

Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus

Finding Teddy 2

Kontynuacja serii oldskulowych gier niezależnego studia Storybird Games, zapoczątkowanej w 2013 roku na urządzeniach mobilnych i pecetach. W Finding Teddy 2 wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Tarrant, która niespodziewanie przenosi się do świata gier wideo.

Przygodowe | elementy RPG | elementy logiczne | 2D | metroidvania | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus (WiiU)

data premiery gry:

2kwi2015

PC

29mar2016

PS4

31mar2016

WiiU

Finding Teddy 2 to kontynuacja serii oldskulowych gier niezależnego studia Storybird Games, zapoczątkowanej w 2013 roku na urządzeniach mobilnych oraz popularnych pecetach. Druga część cyklu zadebiutowała na komputerach PC, lecz doczekała się także konwersji na konsole WiiU i PlayStation 4 (pod zmienionym tytułem Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus).

W grze wcielamy się w postać zupełnie nowej bohaterki – dziewczynki imieniem Tarrant, choć cała historia jest bardzo podobna do tej przedstawionej w Finding Teddy. Pewnego letniego wieczoru nasza bohaterka beztrosko gra w gry wideo, gdy nagle w pokoju zapada całkowita ciemność, a z telewizora dochodzi jasny błysk. Dziewczynka podchodzi do stojącej w pokoju skrzyni, wyciągając z niej niewielki miecz oraz tarczę i wraz ze swoją ulubioną maskotką przenosi się do magicznego świata, rozpoczynając niebezpieczną przygodę, w której będziemy musieli jej pomóc.

W odróżnieniu od pierwszej części cyklu, która była typową przygodówką point-and-click, Finding Teddy 2 jest raczej przygodową grą akcji z licznymi elementami platformówki oraz RPG, co zbliża rozgrywkę do klasycznego gatunku metroidvanii. Osią rozgrywki jest więc tym razem nie tylko eksploracja i zagadki logiczne, ale także walka. Podczas zabawy przemierzamy rozbudowane mapy, przypominające ogromne labirynty, a zadanie utrudnia fakt, że nie dysponujemy żadną mapą. W każdej lokacji czekają na nas liczne zagadki i zróżnicowane potwory do pokonania, a także cała masa znajdziek i sekretów.

Pod względem oprawy Finding Teddy 2, podobnie jak poprzedniczka zrealizowany został w stylu Retro Pixel Art, przypominającym klasyczne tytuły z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Ręcznie rysowana grafika ma jednak swój niewątpliwy urok, a rozgrywkę uprzyjemnia znakomicie dobrana ścieżka dźwiękowa w równie oldskulowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus

Klasyfikacja PEGI Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chronicles of Teddy: Harmony of Exidus

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, 300 MB HDD, Windows 7

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

Wykorzystuje: Nintendo eShop

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
WiiU
PS4