Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPNDS
Okładka Chessmaster: The Art of Learning (PSP)

Chessmaster: The Art of Learning

Kieszonkowa wersja gry w szachy. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz opcji szkoleniowych. Możemy także bawić się w multiplayerze oraz wypróbować kilka dość ciekawie zaprojektowanych szachowych mini-gier.

Logiczne | szachy

Okładka Chessmaster: The Art of Learning (PSP)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

23paź2007

NDS

12lut2008

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chessmaster: The Art of Learning jest konsolową edycją jednej z najpopularniejszych PeCetowych serii. Mamy tu oczywiście do czynienia z elektroniczną wersją gry w szachy. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wydawanych na komputery osobiste tytułów, The Art of Learning powinien w równym stopniu zainteresować zarówno zaawansowanych graczy, jak i zupełnych nowicjuszy. Z myślą o tej drugiej grupie przygotowano oczywiście wiele opcji pomocniczych. Ponadto The Art of Learning zawiera pewne dodatkowe atrakcje, mające na celu zainteresowanie szachami najmłodszych odbiorców. Za przygotowanie i wydanie tej gry odpowiedzialny jest Ubisoft, a jedyną platformą docelową dla opisywanej produkcji jest handheld firmy Nintendo.

Tytuł najnowszej odsłony Chessmastera sympatykom szachów może się wydać znajomy. The Art of Learning jest bowiem cieszącą się dużą popularnością książką, opisującą tajniki tej gry i przygotowaną przez Josha Waitzkina, jednego z najlepszych szachistów świata. Jak można się łatwo domyślić, postać ta jest obecna w opisywanej produkcji. Josh pojawia się głównie w lekcjach szkoleniowych, pomagając zarówno w zaznajomieniu się z podstawami szachów, jak i bardziej złożonymi zagraniami taktycznymi. Mowa tu między innymi o informacjach wyświetlanych na obu ekranikach konsoli, choć nie zabrakło też wiadomości bezpośrednio wypowiadanych przez tę postać.

Właściwe zmagania możemy prowadzić między innymi w singleplayerze. W zależności od dokonanego wyboru może to być zupełnie nowa gra lub powtórzenie jednego spośród około 900 najsłynniejszych szachowych pojedynków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby do zabawy zaprosić drugiego gracza, z którym można się oczywiście bezprzewodowo komunikować. Można tu wybierać pomiędzy kilkoma ciekawymi trybami rozgrywki, niekoniecznie bazującymi na oficjalnych zasadach szachów. Przykładowo, w Dark Chess figurki przeciwnika są dla nas niewidoczne.

The Art of Learning do zaoferowania ma także sześć sympatycznych mini-gier, stworzonych głównie z myślą o młodszych odbiorcach. Każda z tych zabaw składa się z dwudziestu poziomów. Lista dostępnych mini-gier obejmuje między innymi Minefield, w którym zajmujemy się oczywiście wyszukiwaniem ukrytych min, czy Breaking the Lines gdzie wcielając się w postać rycerza musimy przejąć wszystkie pionki wroga. Akcja Chessmaster: The Art of Learning rozgrywana jest w trójwymiarowym środowisku, w rezultacie czego planszę do gry można obserwować pod wieloma różnymi kątami. Producent nie zapomniał także o odpowiednio stonowanych utworach muzycznych. Kolejne ruchy wykonuje się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Chessmaster: The Art of Learning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Chessmaster: The Art of Learning

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Premiery gier w Polsce (28 lipca - 3 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (28 lipca - 3 sierpnia)

wiadomość4 sierpnia 2008

Koniec lipca i początek sierpnia nie przyniosły poprawy w kwestii premier nowych gier. W ubiegłym tygodniu na półkach polskich sklepów pojawił się zaledwie jeden świeży tytuł i gdyby nie garść projektów, które dopiero co zarysowały się na horyzoncie, moglibyśmy już mówić o prawdziwej klęsce nieurodzaju.

UbiSoft anonsuje nowe gry z cyklu Chessmaster

wiadomość10 sierpnia 2007

Francuski UbiSoft przygotował bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gry w szachy. Już niedługo, bo w październiku bieżącego roku, zorganizowana zostanie europejska premiera dwóch nowych gier z serii Chessmaster - Chessmaster: The Art of Learning przeznaczony na konsolę Nintendo DS oraz Chessmaster: Grandmaster Edition na komputery klasy PC.

NDS
PSP