Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONESwitchPS5XSX
Okładka Chasing Static (PS4)
OkładkaChasing Static (PS4)

Chasing Static

Utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa FPP. W Chasing Static przemierzamy posępne lokacje dotkniętę potężną anomalią czasową i staramy się rozwikłać tajemnicę zagadkowych, a zarazem strasznych wydarzeń, które miały tu miejsce w przeszłości.

Przygodowe | FPP | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chasing Static Premiera

producent: Headware Games wydawca: Ratalaika Games

Gry podobne do Chasing Static

SOMA

Kholat

Mundaun

Chasing Static jest grą przygodową utrzymaną w konwencji horroru. Produkcja została opracowana przez niezależny brytyjski zespół Headware Games, wcześniej znany jako Sick Chicken Studios, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Ratalaika Games. Źródłem inspiracji dla twórców były kultowe dreszczowce z lat osiemdziesiątych XX wieku oraz współczesne filmy surrealistyczne.

Fabuła

W Chasing Static wcielamy się w Chrisa Selwooda. Kiedy w trakcie nocnej jazdy samochodem po północnej Walii protagonista zostaje zaskoczony przez burzę, postanawia wstąpić do niewielkiej kafejki. Niedługo później pracująca tu kelnerka na oczach bohatera zostaje zamordowana przez tajemniczą, złowrogą istotę. Na ten widok Selwood traci przytomność, a po jakimś czasie budzi się w zrujnowanym budynku. Szukając ratunku, Chris dociera do opuszczonego rządowego ośrodka – Echo Garden – gdzie najwyraźniej prowadzono tajne badania i eksperymenty, które doprowadziły do powstania potężnej anomalii czasowej. Chcąc znaleźć drogę powrotną do domu, Selwood musi spróbować złożyć w całość strzępki informacji na temat wydarzeń, jakie miały tu miejsce, oraz rozwikłać ich zagadkę. We wszystkim pomaga mu tajemnicze urządzenie znalezione w placówce.

Mechanika

W Chasing Static akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki eksplorujemy okolicę, rozwiązujemy zagadki oraz szukamy strzępków informacji na temat tajemniczych, a zarazem przyprawiających o dreszcze wydarzeń z przeszłości Echo Garden. Lokacje możemy przemierzać we własnym tempie i w dowolnej kolejności.

Choć nie brakuje tu tradycyjnych łamigłówek polegających na poszukiwaniu określonych przedmiotów i wykorzystywaniu ich w konkretny sposób, bohater w pewnym momencie wchodzi w posiadanie specjalnego narzędzia – eksperymentalnego Urządzenia monitorującego przesunięcie częstotliwości (ang. Frequency Displacement Monitoring Device). Po ustawieniu na określoną częstotliwość i skierowaniu mikrofonu w odpowiednią stronę pozwala ono na nasłuchiwanie rozmów z przeszłości, prowadzonych przez doktor Williams i jej zespół naukowców.

Długość gry

Deweloperzy przekonują, że Chasing Static zapewnia około dwie godziny rozgrywki.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Chasing Static utrzymano w posępnej stylistyce retro, która upodabnia ją do produkcji z epoki pierwszego PlayStation.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chasing Static: 18+

Chasing Static Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6120 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6770 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX