Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Chase the Express (PS1)

Chase the Express PS1

Trzecioosobowa gra akcji, w której gracz wciela się w rolę żołnierza próbującego odbić opanowany przez terrorystów pociąg. Zabawa polega głównie na przedzieraniu się przez kolejne wagony, walce, cichej eliminacji oponentów oraz rozwiązywaniu prostych zagadek środowiskowych.

Akcji | TPP | elementy logiczne | przygodowe gry akcji

Sony PlayStation 1
Okładka Chase the Express (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31maja2000

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chase the Express na PS1 (w Stanach Zjednoczonych wydane pod tytułem Covert Ops: Nuclear Dawn) to trójwymiarowa, przygodowa gra akcji, pod względem mechaniki podobna do gier z serii Resident Evil. Produkcja została stworzona przez Sugar & Rockets, wewnętrzne studio Sony odpowiedzialne za takie tytuły jak Ghost in the Shell i Jumping Flash!

Fabuła

Akcja wydanego na platformę PS1 Chase the Express toczy się przede wszystkim w tytułowym pociągu, którym podróżował francuski ambasador wraz z rodziną. „Rycerze apokalipsy”, grupa terrorystów dowodzonych przez byłego członka KGB Borysa Zugoskiego, dokonuje ataku na maszynę i przejmuje nad nią kontrolę, grożąc zabiciem zakładników oraz odpaleniem broni atomowej. Gracze wcielają się w rolę porucznika Jacka Martona, ostatniego ocalałego członka eskorty pociągu, na którego barkach spoczywa zadanie uratowania niewinnych i zapobiegnięcia katastrofie.

Mechanika

Zadaniem Jacka Martona w Chase the Express na PS1 jest przedzieranie się przez kolejne wagony, eliminując po drodze terrorystów, tocząc walki z bossami oraz rozwiązując proste zagadki środowiskowe. Akcja ukazana została z perspektywy trzeciej osoby, a protagonista może walczyć wręcz oraz przy użyciu różnorodnych broni dystansowych. Możliwe jest również ulepszanie tych ostatnich za pomocą znajdowanych w trakcie rozgrywki części. Oprócz zabijania wrogów w otwartych starciach, Marton potrafi również skradać się do swych oponentów. Ułatwia mu to zdolność wychylania się zza rogów w celu badania terenu.

Inne

Warto wspomnieć, że część gry toczy się w Polsce. Podczas jednego z rozdziałów pociąg przejeżdża przez Poznań, natomiast podczas innego – przez Warszawę. Ponadto, w trakcie zabawy gracz zostaje zmuszony do podjęcia kilku ważnych decyzji, które w istotny sposób wpływają na zakończenie Chase the Express.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Chase the Express

Wymagania wiekowe Chase the Express

18+