Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Chantelise: A Tale of Two Sisters (PC)
OkładkaChantelise: A Tale of Two Sisters (PC)

Chantelise: A Tale of Two Sisters PC

Zręcznościowa gra RPG, w której wcielamy się w siostry szukające sposobu na odczynienie pewnego zaklęcia. Przemierzając kolejne lokacje walczymy z przeciwnikami i rozwijamy możliwości bojowe herosek za pomocą coraz lepszych broni i czarów.

RPG | hack'and'slash | indie | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chantelise: A Tale of Two Sisters Premiera PC

29grudnia2006

producent: Easy Game Station wydawca: Carpe Fulgur Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chantelise: A Tale of Two Sisters

Final Fantasy VII

Sudeki

Ys Origin

Chantelise to produkcja mieszająca mechanikę RPG z mocnymi aspektami zręcznościowymi. Jest to kolejna gra autorstwa niezależnego japońskiego zespołu Easy Game Station, czyli twórców cieszącego się dużą popularnością Recettear: An Item Shop's Tale.

Gra opowiada historię dwóch sióstr. Matka zawsze ostrzegała je, by nigdy nie opuszczały domu gdy na niebie króluje czerwony księżyc. Niestety młodsza z dziewczynek, czyli Chante nie posłuchała rad matki i pewnej nocy, gdy księżyc lśnił się czerwienią bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, wymknęła się po kryjomu do lasu. Jej starsza siostra - Elise zmartwiona pobiegła jej szukać. Następnego ranka obie obudziły się w na środku polany i ku swojemu zaskoczeniu odkryły, że Chante zmieniła się w małego skrzydlatego elfa. Teraz siostry będą musiały wyruszyć na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by odkryć sposób przywrócenia Chante do jej dawnej postaci.

Chantelise to zręcznościowa gra roleplaying, w której akcję obserwujemy zza pleców kierowanej przez nas Elise. Starsza z sióstr specjalizuje się w walce bronią białą, natomiast Chante służy jako wsparcie dzięki swoim zdolnościom magicznym. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i przypomina grę akcji. Bezpośrednio kontrolujemy każdy ruchy Elise, a w przypadku młodszej z sióstr decydujemy jedynie o rzucanych przez nią zaklęciach. W Chantelise nie znajdziemy systemu rozwoju postaci typowego dla produkcji RPG. Elise nie zyskuje żadnych poziomów doświadczenia i zamiast tego jej możliwości bojowe ulepszamy dzięki znajdowaniu i kupowaniu coraz to lepszego ekwipunku, który zwiększa punkty życia, siłę ataku, zdolności defensywne czy odporność na magię.

Z kolei Chante specjalizuje się w atakach magicznych. Młodsza siostra do rzucania zaklęć potrzebuje specjalnych klejnotów, które zbieramy przeszukując dokładnie poziomy oraz otwierając pojemniki pozostawiane przez pokonanych wrogów. Istnieje kilka rodzajów klejnotów i każdy pozwala na rzucanie innych zaklęć. Jednocześnie, kolejność gromadzenia klejnotów determinuje również kolejność, w jakiej możemy rzucać czary. Na szczęście klejnoty mogą być łączone ze sobą, tworząc potężniejsze kombinacje magiczne. Przykładowo, klejnot ognia pozwoli nam na użycie kuli magicznej, podczas gdy klejnot ziemi przywoła żelazne kule chroniące Elise. Natomiast, jeśli weźmiemy wpierw klejnot ziemi i połączmy go następnie z klejnotem ognia, to otrzymamy żelazne kule okryte ogniem, co mocno zwiększy zadawane przez nie obrażenia. Użyjmy klejnotu wody zamiast ognia, a kule zyskają moc paraliżowania wrogów po uderzeniu. Odnajdywanie i wymyślanie tego rodzaju kombinacji jest konieczne do ukończenia gry.

Chantelise pierwotnie ukazało się w 2006 roku w Japonii, co w połączeniu z faktem, że jest to gra niewielkiego niezależnego zespołu sprawia, że grafika nikogo raczej niż zachwyci poziomem technicznym. Mimo to, oprawa wizualna ma swój urok i może przypaść do gustu miłośnikom japońskiej stylistyki. Ponadto, tytuł ten ma wyjątkowo niskie wymagania sprzętowe.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Chantelise: A Tale of Two Sisters: Odpowiednia dla każdego wieku.