Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Caveman Ugh-Lympics (PC)
OkładkaCaveman Ugh-Lympics (PC)

Caveman Ugh-Lympics PC

Caveman Ugh-Lympics to jedyna w swoim rodzaju gra sportowa, w której weźmiemy udział w olimpiadzie jaskiniowców, pełnej niecodziennych ale i też niezwykle interesujących konkurencji.

Sportowe | olimpiady

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Caveman Ugh-Lympics Premiera PC

23kwietnia1988

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Caveman Ugh-Lympics

Rayman 2: The Great Escape

Prehistorik 2

Ugh!

Caveman Ugh-Lympics to jedyna w swoim rodzaju gra sportowa, w której weźmiemy udział w olimpiadzie jaskiniowców, pełnej niecodziennych ale i też niezwykle interesujących konkurencji.

Do wyboru jest sześciu zawodników z różnych części świata, którzy specjalizują się na ogół w jednej lub dwóch dyscyplinach. Tych ostatnich mamy również sześć i kolejno są to: rzucanie babą na odległość (analogiczne do rzutu młotem), bieg równoległy na dinozaurach, okładanie się maczugami, skok o tyczce przez ogromnego jaszczura, rozpalanie ognia na czas i ucieczka przed tygrysem szablozębnym. Gra przypomina kultowy Decathlon, zwłaszcza pod względem obsługi, która sprowadza się do ciągłego machania joystickiem, lub miarowego uderzania w klawisze kursorów. Program naładowany jest olbrzymią dawką humoru, np. w trakcie ucieczki przed tygrysem można odpychać rywala a podczas rozpalania ogniska zamroczyć go, uderzając kijem w głowę.

Zanim weźmiemy udział we właściwej olimpiadzie, można przećwiczyć osobno wszystkie konkurencje. Wbrew pozorom osiągnięcie zadowalającego wyniku nie jest takie proste a już pobicie któregoś z rekordów świata graniczy z cudem. Warto więc przed konkursem głównym ostro potrenować, by potem bez problemu stanąć na największym stopniu podium. Caveman Ugh-Lympics wyposażono także w tryb multiplayer, który pozwala zabawić się czterem osobom przy jednym komputerze.

Bez wątpienia, Caveman Ugh-Lympics to ciekawa propozycja dla wielbicieli gier sportowych. Przyjemna, rysunkowa grafika oraz duża dawka humoru czynią z niej dzieło nad wyraz oryginalne i wyjątkowe.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Caveman Ugh-Lympics: Odpowiednia dla każdego wieku.