Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Casebook: Trilogy (PC)

Casebook: Trilogy PC

Detektywistyczna przygodówka z udziałem prawdziwych aktorów. Wcielamy się w niej w początkującego stróża prawa, który musi pomóc wziętemu detektywowi Jamesowi Burtonowi w kolejnych sprawach. Każda z nich jest skomplikowaną zagadką kryminalną.

Przygodowe | detektywistyczne

PC Windows
Okładka Casebook: Trilogy (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2010

Casebook: Trilogy to filmowa przygodówka pozwalająca graczom na wcielenie się w rolę detektywa. Tytuł ten zbiera w jeden zestaw trzy epizody serii, wypuszczone wcześniej jako samodzielne produkcje.

Gracze obejmują rolę żółtodzioba dopiero zaczynającego karierę stróża prawa. Zostaje on przydzielony jako nowy partner detektywowi Jamesowi Burtonowi, który ma opinię twardego, nieustępliwego i jednocześnie wyjątkowo skutecznego gliniarza. Razem duet ten będzie musiał rozwiązywać skomplikowane zagadki kryminalne oraz przechytrzyć przebiegłych przestępców. O tych przygodach opowiadają trzy odcinki zawarte w Casebook: Trilogy.

Akcja pierwszego epizodu zatytułowanego Kidnapped toczy się wokół porwania rodzeństwa Bicherannów. Dzieci te nie miały łatwego życia, ich matka zmarła kilka lat temu, ojciec dręczony jest własnymi problemami, a macocha to uzależniona od leków gwiazda oper mydlanych. Naszym zadaniem będzie odkrycie, kto stoi za uprowadzeniem dzieci oraz ich odnalezienie.

Epizod drugi zatytułowano The Watcher. Opowiadana w nim historia dotyczy śledztwa w sprawie śmierci młodej kobiety. Początkowo wydaje się, że było to samobójstwo i ofiara sama wyskoczyła z okna. Wraz z odkrywaniem kolejnych poszlak i dowodów coraz więcej zaczyna jednak przemawiać za teorią, że w rzeczywistości mogło być to morderstwo.

Ostatnim odcinkiem jest Snake in the Grass. W nim detektyw Burton postanawia wziąć sprawy we własne ręce i rozpoczyna prywatne śledztwo mające wyjaśnić serię tajemniczych zbrodni. Ślady wiodą ku miasteczku Garden, czyli miejscu, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Casebook: Trilogy to klasyczna przygodówka detektywistyczna. Większość czasu spędzamy przeszukując lokacje, gromadząc dowody rzeczowe i przesłuchując świadków. Od czasu do czasu rozgrywkę urozmaicają zagadki logiczne, najczęściej polegające na właściwym użyciu znalezionych przedmiotów.

Gra stanowi bardzo rzadki obecnie przykład filmowej przygodówki. Całą grafikę oparto na materiale z udziałem żywych aktorów, a jako tło wydarzeń posłużyły rzeczywiste lokacje położone na terenie Nowej Zelandii. Wszystko to powoduje, że grając w Casebook Trilogy mamy wrażenie oglądania interaktywnego serialu telewizyjnego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Casebook: Trilogy

16+

Wymagania sprzętowe Casebook: Trilogy

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 1,4 GB HDD, Windows XP/Vista/7