Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Black Circle: A Carol Reed Mystery (PC)

Black Circle: A Carol Reed Mystery PC

Klasyczna przygodówka w stylu „hidden object” o przygodach detektyw Carol Reed. Bohaterka musi pomóc swojemu przyjacielowi Oscarowi, który wplątuje się w sprawę tajemniczego morderstwa.

Przygodowe | ukryte przedmioty | detektywistyczne | 2D

PC Windows
Okładka Black Circle: A Carol Reed Mystery (PC)

producent: MDNA Games

wydawca: Merscom

Strona oficjalna

data premiery gry w wersji PC:

17lutego2010

Black Circle to już szósta część przygód prywatnej detektyw Carol Reed. Najnowsza produkcja zespołu MDNA Games kontynuuje tradycje cyklu, oferując przygodówkową zabawę w klasycznym stylu. Znajomość poprzednich gier z serii może okazać się przydatna w trakcie zabawy, ale jednocześnie nie jest wymagana.

Akcja gry osadzona jest w szwedzkim mieście Norrköping. Podczas porannej przechadzki Oscar - lokalny lekarz i przyjaciel Carol Reed (bohaterki, w którą wciela się gracz) znajduje martwe ciało niedaleko starej szopy. Jednak gdy na miejsce docierają policjanci, odkrywają że ciało znikło bez śladu. Śledczy oczywiście uznają, że Oscar wszystko zmyślił. Ten jednak nie daje za wygraną i zwraca się z prośbą o pomoc do Carol. Jedyną poszlaką jest numer telefonu znaleziony niedaleko szopy. Śledztwo szybko jednak nabiera rozpędu, wplątując pannę Reed w pajęczynę tajemnic, kryjącą znacznie więcej sekretów niż tylko jedno zaginione ciało.

Najnowsze dzieło zespołu MDNA Games to klasyczna przygodówka. Gra sterowana jest wyłącznie za pomocą myszki i polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu konwersacji oraz rozwiązywaniu zagadek. Mniej doświadczonym graczom przyda się rozbudowany system podpowiedzi. Black Cirlce pozbawiony jest jakichkolwiek sekwencji zręcznościowych.

Grafikę Black Circle stworzono za pomocą odpowiednio przerobionych fotografii autentycznych miejsc w Norrköping. Jest to metoda, którą rzadko można spotkać we współczesnych produkcjach, ale dodaje grze specyficznego uroku. Wszystkie dialogi nagrane zostały w języku szwedzkim, po czym zaopatrzone w angielskie napisy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Black Circle: A Carol Reed Mystery

Wymagania wiekowe Black Circle: A Carol Reed Mystery

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Black Circle: A Carol Reed Mystery

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 1 GHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • 800 MB HD
  • Windows 98/XP/Vista/7