Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Cars: Radiator Springs Adventure (PC)

Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej PC

Cars: Radiator Springs Adventure

Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej (ang. Cars: Radiator Springs Adventure) jest skierowaną do młodszego gracza produkcją opartą o stworzony przez duet Disney/Pixar film animowany Auta (ang. Cars).

Wyścigi | samochodowe | filmy animowane

PC Windows
Okładka Cars: Radiator Springs Adventure (PC)

producent: AWE Productions

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2006

7lipca2006

pudełko PL

Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej (ang. Cars: Radiator Springs Adventure) jest skierowaną do młodszego gracza produkcją opartą o stworzony przez duet Disney/Pixar film animowany Auta (ang. Cars). Akcja toczy się w środowisku samochodów. Naszym bohaterem jest bohater filmu - Zygzak McQueen – młody, ambitny samochód wyścigowy. Marzą mu się wielkie wyścigi, nagrody i sława. Przypadkiem jednak trafia do małego miasteczka „Chłodnicy Górskiej”, przeżywa tam liczne przygody ucząc się znaczenia przyjaźni i poświęcenia.

Gra składa się z dziesięciu prostych, kolorowych mini gier związanych z fabułą filmu. Wszystkie odbywają się na zasadach wyścigu. Tutaj jednak nie chodzi o samo zwycięstwo, ale o wykonywanie określonych zadań. Wśród czekających na gracza atrakcji jest ściganie piratów drogowych podczas szalonego pościgu z Szeryfem, polowanie na traktory, czy też pokonywanie toru przeszkód Kamasza. Wszystkie mini-gry odbywają się w znanych z filmu miejscach i opierają się na przedstawionych w nim wydarzeniach. Młody gracz, mierząc się z kolejnymi zadaniami samemu uczestniczy w filmowych przygodach. Wrażenie uczestnictwa w filmie zwiększają dodatki w postaci animowanych przerywników będących fragmentami disney’owskiego pierwowzoru.

Kolorowa, ciesząca oko grafika i zadania tak skonstruowane, żeby problemów z ich wykonaniem nie miał nawet kilkulatek (gra dozwolona jest od czterech lat) czynią z niej odpowiednią pozycję dla młodszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej

Klasyfikacja PEGI Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza), 700 MB HDD, Windows 2000/XP

Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej - recenzja gry
Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej - recenzja gry

Recenzja 9 sierpnia 2006, 13:35

Oprawa audiowizualna jest jedynym czynnikiem odróżniającym Przygody od gier wbudowywanych w telefony komórkowe w okolicach 2001 roku (te dzisiejsze są już bardziej zaawansowane). Połączenie 2D i 3D w większości przypadków daje tu ładne efekty, dzięki czemu da się to wszystko jakoś przetrawić bez specjalnych perturbacji żołądkowych. Estetyka całości pozostaje w dużej zgodzie z filmem, a większość postaci mówi głosami występującymi również w serwowanym w kinach dubbingu. Lokalizację odnotować należy na plus.