Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNPS2XBOX
Okładka Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums (GCN)

Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums

Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums to kolejna pozycja ze słynnej serii, zapoczątkowanej w latach osiemdziesiątych XX wieku i traktującej o przygodach tytułowej bohaterki w charakterystycznym czerwonym płaszczu i kapeluszu.

Akcji | TPP | seriale animowane

Okładka Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums (GCN)

data premiery gry:

31sie2004

PS2 XBOX

12wrz2004

GCN
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums to kolejna pozycja ze słynnej serii, zapoczątkowanej w latach osiemdziesiątych XX wieku i traktującej o przygodach tytułowej bohaterki w charakterystycznym czerwonym płaszczu i kapeluszu. Adresatami owej gry są przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym, natomiast jej nadrzędny cel to przyjemne przyswajanie określonej wiedzy. Poznawanie obcych kultur oraz lekcje geografii i historii odbywają się poprzez interesującą i wciągającą fabułę.Tym razem gracz wciela się w agenta Cole'a Gannona z organizacji ACME , którego zadaniem jest złapanie złodziejki Carmen, poszukującej ośmiu legendarnych bębnów. Są one o tyle cenne, iż stanowią klucz do zdobycia wiedzy na temat sił rządzących światem. Podróżując przez dziewięć państw można dowiedzieć się na ich temat niezwykle interesujących rzeczy.

Gra byłaby nudna, gdyby miała jedynie wymiar edukacyjny. Dlatego też developerzy na każdy poziom przeznaczyli kilka starć z wrogami. Cole w trakcie walki w głównej mierze posługuje się długim kijem, który ma na wyposażeniu. Przydatna okazuje się też umiejętność cichego skradania i zachodzenia niezbyt inteligentnych strażników od tyłu, ponieważ tylko z takiej pozycji można ich zaatakować. Gdy zostanie się przez nich zauważonym, należy niezwłocznie zniknąć z pola widzenia na kilka sekund. Spowoduje to, że zapominają oni, iż kogokolwiek widzieli. Jak to w grach platformowych bywa, trzeba również nieco się powspinać, przeskoczyć kilka sporych dziur (dostępny jest podwójny skok), zawisnąć na gzymsach i przejść się po linie. Poza aspektami typowo fizycznymi, niezbędne jest też skrupulatne zbieranie gwiazdek i rozwiązywanie prostych łamigłówek (m.in. odtworzenia map widniejących na bębnach).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums

Klasyfikacja PEGI Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Carmen Sandiego: The Secret of the Stolen Drums

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN