Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Cargo Commander (PC)
OkładkaCargo Commander (PC)

Cargo Commander PC

Niezależna platformówka z akcją osadzoną w przestrzeni kosmicznej. Wcielamy się w rolę tytułowego Cargo Commandera mającego za zadanie odzyskać surowce znajdujące się w ogromnych kontenerach dryfujących w próżni.

Zręcznościowe | platformówki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cargo Commander Premiera PC

1listopada2012

producent: Serious Brew wydawca: Digital Tribe Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cargo Commander

Codename: Gordon

A.R.E.S. Extinction Agenda

Capsized

Cargo Commander to gra platformowa stworzona przez studio Serious Brew. Akcję obserwujemy z boku, przy czym odległość kamery od głównego bohatera zmienia się dynamicznie w zależności od aktualnych wydarzeń na ekranie. Rozgrywka polega w znacznej mierze na skakaniu wewnątrz pełnych niebezpieczeństw kontenerów.

Tytułowy Cargo Commander od wielu lat zajmuje się odzyskiwaniem surowców ze starych, porzuconych kontenerów dryfujących w przestrzeni kosmicznej. W związku z tym, że często są one zasiedlone przez śmiercionośnych obcych, główny bohater używa w walce o przetrwanie specjalnej mechanicznej pięści miażdżącej przeciwników lub wystrzeliwującej w ich kierunku pociski. Dodatkowo urządzenie to pełni funkcję wiertła zdolnego przebić się przez metalowe ściany, co ma znaczny wpływ na przebieg rozgrywki.

Twórcy gry Cargo Commander przygotowali dwa główne tryby zabawy: Kampanię składającą się z połączonych fabularnie etapów oraz dającą graczowi większą swobodę Podróż. Poszczególne poziomy są generowane losowo. Z reguły na początku mamy za zadanie zbliżenie się do dryfujących kontenerów, następnie dostanie się do ich wnętrza, wyeliminowanie zagrożenia, zdobycie określonych surowców spośród około osiemdziesięciu występujących w grze oraz powrót na statek. Wraz z postępami w grze ulepszamy posiadaną broń oraz inne narzędzia.

Duży nacisk położono na punktową rywalizację z innymi graczami. Każdy z sektorów przestrzeni kosmicznej posiada własną tabelę z wynikami, dzięki czemu możemy porównać skuteczność z pozostałymi użytkownikami.

Gra Cargo Commander posiada trójwymiarową, futurystyczną oprawę graficzną. Dominuje w niej mrok kosmosu rozświetlany przez zamontowane w kontenerach lampy. Wygląd głównego bohatera przypomina postacie rodem z komiksów dzięki zastosowaniu technologii cel-shadingu.

Ostatnia modyfikacja 26 października 2012

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cargo Commander: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cargo Commander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 120 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7