Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCWiiNDS
Okładka Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament (PC)
OkładkaCalvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament (PC)

Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament

Zwariowana gra wyścigowa autorstwa holenderskiego studia Team6 Game. Kierując poczynaniami zwierzaków z farmy, gracze mogą wziąć udział w emocjonujących wyścigach maszyn rolniczych. Trasy zawodów wyznaczone zostały zostały m.in.

Wyścigi | samochodowe | rolnicze | zwierzęta

Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament Premiera

25cze2010

Wii NDS

9mar2012

PC

Gry podobne do Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament

Quake 4

Traktory: Puchar Sołtysa

Redneck Rampage Rides Again: Arkansas

Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament to humorystyczna gra wyścigowa, stanowiąca drugą odsłonę marki Calvin Tucker's Redneck (dwa lata wcześniej ukazała się Calvin Tucker's Redneck Jamboree). Prac nad tytułem podjęło się holenderskie studio Team6 Game specjalizujące się w produkcjach niskobudżetowych, adresowanych do mniej wymagających odbiorców.

Bohaterami Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament są zwierzęta, którym znudziło się spokojne życie na amerykańskiej farmie. Krowa, świnia, kurczak i żaba postanowiły zorganizować wyścigi, siadając za kierownicą rozmaitych pojazdów, jakie można było znaleźć w gospodarstwie. Sprawa komplikuje się, gdy nad wytyczoną trasą pojawia się UFO przenosząc uczestników zawodów w inne miejsca i epoki czasu.

Gra oferuje możliwość wzięcia udziału w pojedynczym wyścigu lub całej serii, składającej się z pięciu turniejów. Zmagania toczą się nie tylko na farmie, ale również na biegunie północnym, w starożytnym Egipcie, na wyspie piratów i we wnętrzu piramidy. Do dyspozycji graczy oddano łącznie ośmioro bohaterów, z których każdy posiada inny atut (np. kurczak może strzelać w przeciwników jajami, a świnia wypuszczać w stronę rywali śmierdzącą chmurę gazów).

Rozgrywka ma stricte zręcznościowy charakter. Na trasach wyścigów nie brakuje przeszkód, które należy omijać, ale także power-upów pozwalających zyskać przewagę nad konkurentami. Model jazdy ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, pozwalając na szaleńczą jazdę i efektowne skoki bez obaw o uszkodzenie pojazdu.

Oprawa audiowizualna Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Utrzymana w kreskówkowej stylistyce trójwymiarowa grafika razi słabej jakości teksturami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Calvin Tucker's Redneck: Farm Animal Racing Tournament: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Wii
NDS