Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Call of Duty: Zombies (iOS)

Call of Duty: Zombies iOS

Call of Duty: World at War Zombies

Spin-off popularnej serii strzelanin FPS firmy Activision, przygotowany przez Ideaworks Game Studio z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Akcji | zombie | FPS | kooperacja | strzelanki

Apple iOS
Okładka Call of Duty: Zombies (iOS)

producent: Ideaworks

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

16listopada2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Zombies to spin-offowa odsłona popularnej serii strzelanin FPS firmy Activision, przygotowana przez Ideaworks Game Studio z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS. W odróżnieniu od klasycznych części cyklu, tytuł koncentruje się w całości na wieloosobowym trybie Nazi Zombies, wprowadzonym po raz pierwszy w grze Call of Duty: World at War.

Mechanika zabawy jest w zasadzie identyczna, jak w grze macierzystej. Celem graczy jest przetrwanie ataku niekończących się hord zombie, nacierających w kolejnych falach (rundach). Akcja toczy się w pomieszczeniu, którego okna i drzwi możemy zabarykadować, dając sobie nieco więcej czasu na przygotowanie do potyczki. Zombiaki jednak prędzej czy później zniszczą nasze blokady i wedrą się do środka.

Do dyspozycji graczy oddano kilka możliwości eliminacji żywych trupów. Możemy to uczynić za pomocą broni palnej, ataku wręcz z wykorzystaniem noża, a także granatów i rozmaitych pułapek. Za zabijanie zombiaków i naprawianie uszkodzonych barykad, nagradzani jesteśmy punktami, które możemy wykorzystać do zakupu dodatkowej broni lub odblokowania niedostępnych części mapy.

Oprawa graficzna gry została rzecz jasna mocno uproszczona w porównaniu z wersjami na „duże” platformy sprzętowe, choć układ poszczególnych map jest niemal identyczny. W odróżnieniu od wersji na PC i konsole, do wyboru mamy dwa poziomy trudności: recruit (który daje nam nieco więcej życia) i regular (analogiczny jak w pierwowzorze). Dostępne są trzy schematy sterowania, w których wykorzystujemy wirtualny joystick lub akcelerometr. Call of Duty: Zombies pozwala na zabawę w trybie wieloosobowym. Rywalizować mogą maksymalnie dwie osoby za pośrednictwem łącza Bluetooth lub do czterech osób przez internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Call of Duty: Zombies

18+