Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cadaver (PC)

Cadaver PC

Zamek Wulf od dawna uchodził za siedzibę zła. Mimo to, jego progi przekraczało wielu śmiałków, zwabionych perspektywą odnalezienia legendarnego skarbu. Poszukiwacze przygód szybko jednak musieli uznać wyższość złego czarnoksiężnika Dianosa i jego hordy potworów.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Cadaver (PC)

producent: Bitmap Brothers

wydawca: Mirrorsoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zamek Wulf od dawna uchodził za siedzibę zła. Mimo to, jego progi przekraczało wielu śmiałków, zwabionych perspektywą odnalezienia legendarnego skarbu. Poszukiwacze przygód szybko jednak musieli uznać wyższość złego czarnoksiężnika Dianosa i jego hordy potworów. Zamek Wulf nadal pozostawał twierdzą nie do zdobycia i raczej nic wskazywało, żeby mogło się coś w tej materii zmienić.

Od czego jednak jesteś Ty? Wcielając się w rolę odważnego krasnoluda Karadoka możesz raz na zawsze przerwać złą passę, pokonać pułapki i potwory zamieszkujące zamczysko a przebrnąwszy przez pięć olbrzymich poziomów, zniszczyć raz na zawsze Dianosa. Zadanie będzie bardzo trudne, ale powiedzcie szczerze, czy twórcy gier komputerowych kiedykolwiek ułatwiali graczom zabawę?

Cadaver to udany twór programistów z Bitmap Brothers, charakteryzujący się zarówno elementami znanymi z gier zręcznościowych jak i klasycznych przygodówek. Oprócz walki z licznymi w zamku Wulf potworami i prób omijania chytrze umieszczonych pułapek, należy zadbać również o zbieranie przedmiotów, odnajdywanie sposobów na pokonanie zamkniętych na cztery spusty drzwi i zbieranie rozrzuconych tu i ówdzie skarbów. Nasz bohater posiada nawet uproszczone statystyki, z których możemy dowiedzieć się o jego postępach w pokonywaniu labiryntu, stanie zdrowia oraz liczbie punktów doświadczenia.

Oprawa wizualna zrealizowana jest za pomocą rzutu izometrycznego, co niekiedy może nastręczyć wiele problemów, zwłaszcza podczas walki i pokonywaniu trudniejszych pułapek. Mimo to grafika wykonana jest bardzo starannie i może się spodobać. Nieco gorzej jest w warstwie dźwiękowej, która ogranicza się tylko do efektów – muzyki brak.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cadaver

odpowiednia dla każdego wieku