Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3WiiX360
Okładka Cabela's Big Game Hunter 2012 (PS3)

Cabela's Big Game Hunter 2012

Kolejna odsłona jednej z bardziej znanych serii myśliwskich. W grze wcielamy się w początkującego myśliwego i wyruszamy na łowy. Przygoda została przedstawiona w postaci fabularnej kampanii. Oprócz tego, dostajemy sporo innych trybów zabawy.

Akcji | łowiectwo

Okładka Cabela's Big Game Hunter 2012 (PS3)

data premiery gry:

27wrz2011

X360 PS3 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cabela’s Big Game Hunter 2012 to kolejna odsłona najpopularniejszej serii gier traktujących o polowaniach. Najnowsza część nie zmienia w większym stopniu wypracowanej przez lata formuły, ale usprawnia wiele jej elementów.

W produkcji wcielamy się w postać młodego myśliwego i wyruszamy w najdziksze zakątki globu, by przetestować nasze łowieckie umiejętności. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, Cabela’s Big Game Hunter 2012 oprócz możliwości rozgrywania pojedynczych zadań oferuje powiązaną fabularnie kampanię.

Naszym celem podczas większości misji jest upolowanie określonych gatunków zwierzyny. Cechą charakterystyczną tytułu jest bardzo szczegółowe i dokładne odwzorowanie charakterystyki polowań – włącznie z trudnymi warunkami środowiskowymi i niebezpieczeństwem grożącym nam ze strony ściganych drapieżników. Bardzo często z myśliwego sami zmieniamy się w zwierzynę łowną - wtedy musimy wykazać się inteligencją i zmysłem przetrwania, sięgając po nieszablonowe rozwiązania. Przykładowo zamiast wybrać bezpieczne zejście doliną, przez co ryzykujemy wykrycie, możemy zdecydować się na wybranie okrężnej, górskiej ścieżki – wyjątkowo niebezpiecznej, ale dającej nam dodatkowo możliwość rozpoznania terenu.

Twórcy oddali do naszej dyspozycji powiększony w stosunku do poprzedniczek zasób broni palnej i usprawniony silnik fizyczny. Skuteczność strzału zależy od wielu czynników: począwszy od jego precyzji i naszego ulokowania względem celu, a kończąc na warunkach pogodowych i czujności zwierzęcia. Także sztuczna inteligencja drapieżników została znacząco usprawniona. Nie znaczy to jednak, że nie da się jej oszukać – dobry myśliwy będzie musiał nauczyć się „czytać” zamiary zwierząt przez obserwację ich zachowań.

Activison przegotowało również kilka nowych trybów rozgrywki w trybie multiplayer, takich jak Reflex czy Target Shooting. Gra posiada dość szczegółową grafikę i wiernie odwzorowuje duże lokacje, choć czytelność bierze w niej górę nad fajerwerkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Cabela's Big Game Hunter 2012

Wymagania wiekowe Cabela's Big Game Hunter 2012

odpowiednia dla każdego wieku

X360
PS3
Wii