Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Burden (PC)
OkładkaBurden (PC)

Burden PC

Burden to oryginalna gra strategiczna typu tower defence, której akcja rozgrywa się na ciele poruszających się gigantycznych kolosów. Rywalizacja toczy się jednocześnie w kilku miejscach, położonych na newralgicznych częściach ciała maszyny.

Strategiczne | fantasy | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Burden Premiera PC

anulowana

producent: Pixelpickle Games wydawca: Surprise Attack Games / Fellow Traveller Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Burden to nietypowa gra strategiczna typu tower defence, której akcja toczy się na ciele poruszających się, gigantycznych Kolosów. Ten oryginalny projekt jest dziełem debiutującego studia Pixelpickle Games, w którym zatrudnienie znaleźli m.in. twórcy popularnej niezależnej strategii Frozen Synapse. Gra ukazała się staraniem firmy Surprise Attack Games, mającej na swoim koncie takie tytuły, jak Particulars, Teslagrad czy Postmortem: One Must Die.

Akcja gry przenosi nas do fikcyjnego świata Mhoroa, który zbudował swą potęgę dzięki eksploatacji starożytnych złóż. Z powodu wyczerpujących się zasobów naturalnych, kraina chyli się jednak ku rychłemu upadkowi. Wtedy to właśnie mhoroańscy inżynierowie odkrywają Kolosy – skonstruowane przez przodków potężne maszyny, które wydają się jedynym ratunkiem dla cywilizacji. Zdesperowani i nieufni mieszkańcy nie przyjmują jednak maszyn z otwartymi rękami, postrzegając je jako potencjalne zagrożenie. Zorganizowane grupy bojowe chwytają za broń, starając się doprowadzić do unicestwienia kolosów, a zadaniem gracza jest obrona cennych maszyn.

Na każdym z etapów gry naszym celem będzie uratowanie innego kolosa. Walki toczą się na ciele poruszających się gigantów w kilku różnych miejscach jednocześnie, a akcja dynamicznie przenosi się z pola bitwy umiejscowionego np. na głowie stwora w inne newralgiczne miejsca, takie jak grzbiet czy kończyny. Wzorem typowych gier tower defence zmuszeni jesteśmy do odpierania kolejnych fal wrogów, wykorzystując do tego zmysł taktyczny i umiejętność sprawnego zarządzania jednostkami. Tych oddano do dyspozycji całkiem sporo, poczynając od zwykłej piechoty, poprzez wieżyczki strażnicze aż do gigantycznych statków powietrznych. Podczas gry poszczególne jednostki będziemy oczywiście ulepszać, zwiększając ich skuteczność bojową.

Burden w interesujący sposób łączy klasyczną mechanikę gier tower defence z interesującą historią fabularną. Podczas kolejnych misji odwiedzimy m.in. lasy, pustynie, morza i wulkany krainy Mhoroa. Znajdziemy też odpowiedź na szereg nurtujących nas pytań. Skąd tak naprawdę wzięły się kolosy i w jakim celu zostały stworzone? Czy ich twórcy – starożytni bogowie faktycznie istnieli?

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Burden: Odpowiednia dla każdego wieku.

Burden Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • Karta grafiki 512 MB
  • 390 MB HDD
  • Windows XP SP3