Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Broomstick League (PC)

Broomstick League PC

Gra, w której bierzemy udział w rozgrywkach fikcyjnego sportu wzorowanego na Quidditchu znanego z cyklu o Harrym Potterze. Produkcja jest widowiskowa i oferuje możliwość grania w trybach single i multiplayer. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Virtual Basement.

Sportowe | fantasy | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Broomstick League (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

marzec2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Broomstick League jest symulatorem fikcyjnego sportu, wyraźnie inspirowanego Quidditchem z serii książek i filmów o czarodzieju Harrym Potterze - gramy w piłkę, latając na miotle. Produkcja oferuje kilka trybów rozgrywki. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Virtual Basement (znane m.in. z Outlaws of the West, Citadel: Forged with Fire oraz współpracy z Wildcard Studio przy ARK: Survival Evolved). Rolę wydawcy wzięła na swoje barki firma Blue Isle Publishing.

Mechanika

W Broomstick League akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby (tzw. kamery FPP i TPP). Gracz kontroluje postać latającą na miotle (istnieje możliwość dostosowania wyglądu) i wyposażoną w magiczną różdżkę. Gramy samotnie lub w zespole, a naszym podstawowym zadaniem jest przejęcie piłki i wrzucenie jej w strefę bramkową rywali.

Gracz może wykonywać podniebne akrobacje (przykładowo, pikowanie zwiększa prędkość) i uniki, a dodatkowo ma dostęp do kilku zaklęć - jedno z nich pozwala wyrzucić piłkę z rąk rywala, zaś drugie umożliwia teleportowanie się w inne, niezbyt oddalone miejsce. Dzięki temu mamy możliwość stosowania rozmaitych taktyk.

W miarę postępów w rozgrywce odblokowujemy kolejne miotły, różdżki, gesty i ruchy taneczne, które możemy prezentować w trakcie gry. W tytule znajdziemy też dodatkową funkcjonalność sieciową - osiągane przez graczy wyniki są notowane na specjalnej, sieciowej tabeli, która pozwala porównać nasze rezultaty z innymi.

Tryby gry

W Broomstick League możemy grać samotnie albo z innymi. Tytuł oferuje tryby 1vs1, 2vs2, 3vs3 oraz 4vs4. W przypadku modułów multiplayer możemy bawić się przez Internet (gra posiada system matchmakingu, który pozwala wyłonić właściwego rywala) albo też lokalnie - z przyjaciółmi, na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Broomstick League posiada całkiem ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Uwagę zwracają przede wszystkim ciekawie zaprojektowane lokacje - na niektórych widzimy różnego rodzaju fantastyczne monstra, takie jak trolle czy smoki. Dobre wrażenie sprawia także system odpowiadający za oświetlenie - animacje towarzyszące rozgrywkom są barwne i widowiskowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Broomstick League

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Broomstick League

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7