Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCAND
Okładka Broke Protocol (PC)
OkładkaBroke Protocol (PC)

Broke Protocol

Gra akcji MMO z elementami RPG, w której trafiamy do współczesnego miasta i w dowolny sposób budujemy swoją pozycję. W Broke Protocol możemy zarabiać na życie uczciwą pracą bądź wstąpić do kryminalnego półświatka. W rozgrywce może uczestniczyć jednocześnie ponad setka graczy.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | elementy RPG | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broke Protocol Premiera

6lut2020

AND

2022

PC

Gry podobne do Broke Protocol

Grand Theft Auto V

Sleeping Dogs

APB: Reloaded

Broke Protocol jest multiplayerową grą akcji wzbogaconą o liczne elementy RPG. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Cylinder Studios.

Fabuła

W Broke Protocol trafiamy do współczesnego miasta. Zaczynając całkowicie od zera, stopniowo budujemy swoją pozycję na tutejszej drabinie społecznej; to od nas zależy, czy staniemy się kryminalistami czy też będziemy uczciwie zarabiać na życie.

Mechanika

W Broke Protocol akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji otwarte miasto, w którym znajdziemy gęsto zabudowane i hałaśliwe centrum, spokojne przedmieścia, a także sklepy, więzienie, port, lotnisko czy wreszcie bazę wojskową. Twórcy pozwalają nam wejść do wielu budynków, a poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by nabywać wybrane nieruchomości (co oczywiście jest niemałym wydatkiem). Po świecie gry możemy poruszać się na piechotę lub za sterami pojazdów i maszyn, których lista obejmuje samochody (mowa zarówno o autach osobowych i ciężarowych, jak i o opancerzonych furgonetkach), motocykle, łodzie, samoloty oraz czołgi.

Naszym głównym celem jest zgromadzenie jak największej ilości pieniędzy, toteż w trakcie zabawy możemy podejmować się rozmaitych zajęć. Źródłem zarobków może być ciężka praca (w charakterze ratownika, strażaka, kierowcy czy choćby prawnika); nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować swoich sił w przestępczym półświatku i handlować na czarnym rynku, zajmować się porwaniami, napadać na banki bądź toczyć z innymi gangami wojny o wpływy nad poszczególnymi terytoriami. W grze zaimplementowano rozbudowany arsenał broni i gadżetów obejmujący pistolety, karabiny maszynowe, strzelby, a także granaty czy paralizatory.

Nie można przy tym zapominać o regularnym zaspokajaniu potrzeb protagonisty. Mowa nie tylko o głodzie, pragnieniu i odpoczynku lecz również o uzależnieniach, w które może popaść.

Tryby gry

Broke Protocol opracowano z myślą o multiplayerowej zabawie, w której jednocześnie może brać udział ponad setka graczy komunikujących się ze sobą poprzez czat głosowy. Należy jednak zaznaczyć, że oprócz nich na ulicach roi się od postaci sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Kwestie techniczne

Broke Protocol posiada prostą trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce low poly (jej poszczególne elementy składają się z minimalnej liczby wielościanów). Pod względem wyglądu produkcja budzi skojarzenia przede wszystkim z bestsellerowym Minecraftem; mimo to jednak mamy do czynienia z tytułem przeznaczonym dla starszych odbiorców. Ponadto autorzy oddają nam do dyspozycji rozbudowany edytor pozwalający na modyfikację stworzonej przez nich „piaskownicy”.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Broke Protocol cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Broke Protocol: 16+

Broke Protocol Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
PC
AND