Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Brainpipe (PC)

Brainpipe PC

Zakręcona gra zręcznościowa, w której przemierzamy psychodeliczne zakątki własnego umysłu. Tytuł oferuje przede wszystkim bardzo ciekawą oprawę muzyczną i dźwiękową.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Brainpipe (PC)

producent: Digital Eel

wydawca: Shrapnel Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24grudnia2008

Brainpipe: A Plunge to Unhumanity to ciekawa i mocno zakręcona gra zręcznościowa stworzona przez studio Digital Eel. Tytuł został wyróżniony na Independent Games Festival (Game Developers Conference 2009), na którym otrzymał nagrodę za doskonałość w kwestii dźwięku (Excellence in Audio).

W grze przemierzamy trójwymiarowy tunel symbolizujący kolejne terytoria i zakątki ludzkiej wyobraźni czy raczej umysłu. Po drodze mijamy zabawne znaki, oglądamy wykręcone obrazy, słyszymy niepokojące dźwięki oraz musimy uważać na wiele niebezpiecznych przeszkód. Naszym celem, jak piszą sami twórcy, jest przeniknięcie istoty własnego człowieczeństwa. W rzeczywistości na poszczególnych etapach zbieramy po prostu świetliste znaki, omijając inne obiekty.

Brainpipe wykorzystuje bardzo prosty system sterowania, dzięki któremu praktycznie każdy poradzi sobie z obsługą programu. Poruszamy się wykorzystując właściwie tylko jeden przycisk myszki (gra obsługuje również inne kontrolery, jak np. pada lub joystick). Twórcy przygotowali 10 zróżnicowanych poziomów, na których musimy zmierzyć się z 8 rodzajami niebezpiecznych przeszkód.

Tytuł skupia się przede wszystkim na dynamicznej i nieprzerwanej akcji, podkreślanej przez specyficzne podejście do kwestii oprawy audiowizualnej. Grafika i muzyka utrzymane zostały w mocno psychodelicznej stylistyce. Na uwagę zasługuje szczególnie ten drugi element – dźwięki i hipnotyczny podkład muzyczny zmieniają się dynamicznie zależnie od wydarzeń na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Brainpipe

Wymagania wiekowe Brainpipe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Brainpipe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 50 MB HDD, Windows XP/Vista

Wystartowała kolejna edycja Indie Royale - w zestawie m.in. Dungeon Defenders i Brainpipe
Wystartowała kolejna edycja Indie Royale - w zestawie m.in. Dungeon Defenders i Brainpipe

wiadomość4 maja 2012

Kolejny pakiet gier niezależnych, nazwany tym razem The May Hurray Bundle, jest dostępny do kupienia na serwisie Indie Royale. W zestawie znajdują się m.in Dungeon Defenders i Brainpipe.