Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Bomb Chicken (PC)
OkładkaBomb Chicken (PC)

Bomb Chicken

Zabawna platformówka 2D nawiązująca do klasycznych tytułów z lat 80. i 90., w której gracz wciela się w kurczaka podkładającego bomby.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | humorystyczne | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bomb Chicken Premiera

12lip2018

Switch

16kwi2019

PC

producent: Nitrome wydawca: Nitrome Strona oficjalna

Przygotowane z myślą o PC i Switch Bomb Chicken jest dwuwymiarową grą platformową, modelem rozgrywki nawiązującą do oldskulowych tytułów, takich jak Superfrog czy Sonic the Hedgehog. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada brytyjska firma Nitrome, odpowiedzialna m.in. za Turn Undead czy Silly Sausage in meat land.

Fabuła

W wyniku szalonego wypadku zwyczajny kurczak staje się bohaterem, który posiada zdolność... składania bomb zamiast jajek. Nowo nabyta moc pozwala mu wyruszyć w podróż, dzięki której pozna najmroczniejsze sekrety korporacji fastfoodowej BFC, a także odpowiedź na odwieczne pytanie: co było pierwsze – jajko czy kura?

Mechanika

Bomb Chicken na platformie PC i Switch jest klasyczną platformówką 2D. Akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Zadaniem gracza jest przechodzenie kolejnych poziomów poprzez skakanie po platformach, niszczenie przeszkód oraz pokonywanie przeciwników – m.in. poprzez skakanie po nich. Cechą, która wyróżnia ten tytuł na tle innych, podobnych gier jest nietypowa umiejętność głównego bohatera – składanie bomb zamiast jajek. Pozwala to poradzić sobie z niektórymi wrogami, niszczyć bariery, a także dostawać się w miejsca, które pozornie znajdują się poza zasięgiem skoku – jajka pojawiają się pod naszym herosem i można wykorzystać je w roli swoistej platformy (wymaga to oczywiście odpowiednio szybkiego działania, w przeciwnym razie wybuchną razem z nami).

Tryby gry

Bomb Chicken posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Bomb Chicken charakteryzuje się dwuwymiarową oprawą graficzną, która została wykonana w stylu retro – oznacza to niewielką rozdzielczość i wyraźnie widoczne piksele, choć tytuł ten nie idzie w tym względzie tak daleko, jak inne produkcje, zamiast tego starając się znaleźć złoty środek pomiędzy starym a nowym. Pozytywne wrażenie robią ciepła paleta barw i budzący skojarzenia z bajkami dla dzieci styl artystyczny.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Bomb Chicken cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Bomb Chicken: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bomb Chicken Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows XP SP2
PC
Switch