Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka BMW M3 Challenge (PC)

BMW M3 Challenge PC

Gra wyścigowa od brytyjskiego studia Blimey! Games, poświęcona słynnej niemieckiej marce samochodów. BMW M3 Challenge jest tytułem całkowicie darmowym, wydanym przez firmę 10tacle Studios.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka BMW M3 Challenge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11września2007

BMW M3 Challenge to gra wyścigowa od brytyjskiego studia Blimey! Games. Bodźcem, który spowodował, że omawiana produkcja ujrzała światło dzienne, było reklamowe porozumienie, zawarte pomiędzy jej wydawcą, korporacją 10tacle Studios a niemieckim koncernem motoryzacyjnym Bayer Motoren Werke (BMW). Co warte wzmianki, pierwsza prezentacja tytułu miała miejsce podczas międzynarodowych targów samochodowych IAA International Motor Show, odbywających się rokrocznie we Frankfurcie nad Menem.

Gra umożliwia nam wzięcie udziału w czterech trybach wyścigów. Są to kolejno: Test Drive (jazda próbna), Time Trial (walka z czasem i samochodem-widmo), Race Weekend (zmagania z maksymalnie 15 oponentami, sterowanymi przez trzypoziomową, Sztuczną Inteligencję) oraz Multiplayer Race (potyczka z 15 żywymi przeciwnikami za pośrednictwem Internetu lub sieci LAN).

Autorzy projektu zadbali o to, aby gracze zasiadający za kierownicą luksusowych aut BMW M3 mogli dostosować maszyny do własnych upodobań, decydując chociażby o kolorze ich karoserii czy też dobierając zależne od własnego gustu felgi. Ponadto w trakcie jazdy każdemu z użytkowników dane jest korzystać z czterech widoków kamery, a także opcji Replay, umożliwiającej obejrzenie powtórki z rozegranego wyścigu i przeanalizowanie popełnionych w nim uchybień.

Choć jedynym torem, jaki udostępnili odbiorcom programiści z Wysp Brytyjskich, jest niemiecka trasa Nürburgring, warto opanować ją do perfekcji, bo dla tych, którzy radzą sobie najlepiej w online’owych zawodach, autorzy produktu oraz współpracująca z nimi fabryka BMW przewidują atrakcyjne nagrody. Obawy przed inwestycją w produkt skutecznie rozwiewa natomiast fakt, że gra dostępna jest za darmo i nie wymaga wnoszenia jakichkolwiek opłat abonamentowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 417 głosów czytelników.

Gry podobne do BMW M3 Challenge

Klasyfikacja PEGI BMW M3 Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe BMW M3 Challenge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows XP/Vista

Już wkrótce ruszają zapisy na zawody w BMW M3 Challenge
Już wkrótce ruszają zapisy na zawody w BMW M3 Challenge

wiadomość15 października 2007

W połowie września w sieci zadebiutowały nowe wyścigi firmy 10Tacle Studios - BMW M3 Challenge. Jest to całkowicie darmowa produkcja, która powstała w ramach współpracy z koncernem motoryzacyjnym BMW. Obie firmy zapowiedziały właśnie online’owe zawody, w których będzie można wygrać wiele cennych nagród.

Zapowiedziano wyścigi BMW M3 Challenge
Zapowiedziano wyścigi BMW M3 Challenge

wiadomość4 września 2007

W ramach współpracy pomiędzy firmą wydawniczą 10Tacle Studios a koncernem motoryzacyjnym BMW już wkrótce światło dzienne ujrzy nowa gra wyścigowa, traktująca o 420-konnych maszynach ze stajni niemieckiego producenta. BMW M3 Challenge, bo tak nazywać się będzie świeżo zaanonsowana pozycja, zadebiutuje w sieci już w przyszłym tygodniu.