Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka Blocky Roads (AND)

Blocky Roads

Samochodowa platformówka, w której odbudowujemy gospodarstwo, przedzierając się przez kolejne fragmenty dwunastu obszernych torów przeszkód. Tytuł kładzie duży nacisk na ulepszanie odblokowanych pojazdów i oferuje edytor maszyn.

Wyścigi | samochodowe | platformówki | elementy zręcznościowe

Okładka Blocky Roads (AND)

data premiery gry:

6lis2013

iOS

18gru2013

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blocky Roads to przedstawiciel gatunku samochodowych platformówek, reprezentowanego na platformie AND i iOS przez tak udane pozycje, jak MotoHeroz. Produkcję zaprojektowało studio Dogbyte Games, mające w dorobku gry Offroad Legends, Redline Rush i 8-bit Ninja, natomiast rolę wydawcy pełni firma Crescent Moon Games, znana choćby z Ravensword: Shadowland.

Fabuła

Gra oferuje delikatny rys fabularny, nadający samochodowo-platformowym zmaganiom większego sensu. Mianowicie celem zabawy jest odnalezienie wszystkich elementów gospodarstwa, rozsianych po świecie w wyniku nagłego kataklizmu, i odtworzenie go.

Mechanika

Pod kątem rozgrywki jest bardzo standardowo. Gracz kontroluje pojazd, dodając gazu lub hamując. Wpływa w ten sposób na jego zachowanie na drodze, co pozwala unikać kraks i omijać pułapki. Pokonywane trasy (w liczbie dwunastu) przypominają tory przeszkód i pełne są wzniesień, mostków, skoczni, przepaści i obiektów, mogących przedwcześnie zakończyć naszą próbę. Bardzo istotne jest to, aby zdobyć w trakcie jazdy jak największą liczbę monet. Gracz ulepsza za nie pojazd, czyniąc go lżejszym i szybszym, a także wyposaża w większą ilość paliwa. Dzięki temu jest w stanie docierać w coraz dalsze zakątki tras.

Tryby gry

Podstawową formą zabawy jest opcja Story, w której odbudowujemy zniszczone gospodarstwo. Gracz dokonuje tego za kierownicą dziewięciu podstawowych pojazdów, różniących się nie tylko wyglądem, ale i statystykami. Po ukończeniu trzeciej misji użytkownik odblokowuje edytor, pozwalający na zaprojektowanie własnej, wymarzonej maszyny klocek po klocku (wozami można się następnie dzielić ze społecznością). Dodatkowo zabawę urozmaica tryb wyzwań, rozgrywanych na dziesięciu specjalnych trasach.

Kwestie techniczne

Blocky Roads może się pochwalić świetnym, rozpikselowanym stylem graficznym, zaczerpniętym wprost z bestsellerowego Minecrafta. Całość została jednak utrzymana w konwencji 2,5D. Gra cieszy przy tym oko bardzo płynną animacją, a wisienką na torcie jest czuły, a przy tym bardzo dokładny system sterowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Blocky Roads

Wymagania wiekowe Blocky Roads

odpowiednia dla każdego wieku

iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier listopada
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier listopada

wiadomość27 grudnia 2013

W przeglądzie najlepszych listopadowych gier na iOS omawiamy orzygodową grę akcji Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, platformówki Rayman Fiesta Run, Blocky Roads i Castle of Illusion Starring Mickey Mouse , przygodówkę audio Papa Sangre II, turową strategię Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies oraz symulatory Touchgrind Skate 2 i GT Racing 2.

iOS
AND