Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4XONE
Okładka Black & White Bushido (PC)

Black & White Bushido

Dwuwymiarowa bijatyka, w której sterujemy samurajem należącym do jednego z dwóch stronnictw: białego lub czarnego. W zależności od naszej przynależności, mamy możliwość wtapiania się w elementy dwuwymiarowego tła stanowiącego arenę zmagań.

Zręcznościowe | skradanki | 2D | beat 'em up | indie | Japonia | samuraje

Okładka Black & White Bushido (PC)

data premiery gry:

2paź2015

PC

17maj2017

PS4 XONE

25paź2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black & White Bushido to brutalna dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której ścierają się dwie grupy samurajów – czarna i biała. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest mieszczące się w Londynie studio Good Catch Games.

Fabuła

Gra nie może pochwalić się rozbudowaną warstwą fabularną, aczkolwiek nie pozostawia gracza bez podstawowych informacji dotyczących podłoża konfliktu pomiędzy obydwoma stronami samurajów. W uniwersum Black & White Bushido światło i cień przez tysiąclecia istniały bez wiedzy o sobie nawzajem. Pewnego razu wydarzyło się jednak coś niespotykanego, a mianowicie zaćmienie słońca. To spowodowało, że obie strony stanęły w obliczu konfliktu.

Mechanika

Oprawa graficzna Black & White Bushido została przygotowana w taki sposób, aby przez cały czas zabawy na ekranie dominowały dwa kolory: biały i czarny. Biali samurajowie są niewidoczni dla przeciwnika, stojąc na białym tle, a czarni na czarnym. Dzięki takiej oryginalnej mechanice, tzn. wtapianiu się w tło o przyjaznym sobie kolorze, zyskujemy przewagę nad wrogami.

W związku z tym, że tytuł ten zalicza się do gatunku szybkich brawlerów, naszym zadaniem jest eliminacja wrogów, ranienie ich czy też uwięzienie przy pomocy dostępnej w grze broni. Poszczególne lokacje zostały przygotowane w taki sposób, aby żadna ze stron nie była zbytnio faworyzowana. W sumie w produkcji znalazło się siedem dynamicznie zmieniających się aren.

Choć gra nastawiona jest przede wszystkim na drużynowe starcia przeznaczone dla czterech graczy, oferując takie tryby jak Team Deathmatch, Capture the Flag i Challenge, twórcy przygotowali również kampanię dla osób preferujących samotną zabawę. Ponadto w trybach multiplayerowych istnieje możliwość włączenia botów.

Wraz z postępami w grze odblokowywane są nowe poziomy postaci, a także osiągnięcia.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym gra zdecydowanie wyróżnia się spośród innych tytułów za sprawą wykorzystania niemal wyłącznie tylko dwóch barw. Jest to jednak nie tylko wartość estetyczna, ale immamentna cecha związana bezpośrednio z oryginalną mechaniką rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Gry podobne do Black & White Bushido

Klasyfikacja PEGI Black & White Bushido

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black & White Bushido

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch