Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Black Squad (PC)

Black Squad PC

Sieciowa strzelanka free-to-play stworzona przez koreański zespół NS Studio. W Black Squad gracze trafiają w sam środek fikcyjnego konfliktu pomiędzy międzynarodową organizacją przestępczą a specjalną jednostką antyterrorystyczną ONZ.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Black Squad (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lipca2017

wczesny dostęp

26czerwca2019

26czerwca2019

Steam

Black Squad jest FPS-em skoncentrowanym na multiplayerowej rozgrywce, za którego stworzeniem stoi południowokoreański zespół NS Studio. Produkcja trafiła na platformę PC, a dystrybuowana jest w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Akcja Black Squad toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której światowemu porządkowi zagraża organizacja Viper Circle – pod przykrywką międzynarodowej korporacji prowadzi ona brudne interesy, dokonując przestępstw na całym świecie. W odpowiedzi na jej działania ONZ powołuje specjalną jednostkę antyterrorystyczną znaną jako Global Anti-Terrorist Taskforce, w kuluarach nazywaną Peacemaker. Gracz trafia w sam środek konfliktu, opowiadając się po jednej ze stron.

Mechanika

W Black Squad akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jedną z kilku klas postaci – podjęta przez nas decyzja determinuje rodzaj uzbrojenia, z jakiego robimy użytek na polu bitwy oraz to, z jakich zdolności specjalnych możemy korzystać (mowa między innymi o wzywaniu wsparcia ze strony lotnictwa lub artylerii).

Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał obejmujący pistolety, karabiny maszynowe, strzelby czy choćby karabiny snajperskie, natomiast jego dopełnieniem jest broń biała (na przykład w postaci noży) oraz rozmaite gadżety. Warto odnotować, że wygląd poszczególnych narzędzi można dostosować do indywidualnych preferencji. Walki toczą się na zróżnicowanych mapach pokroju przemysłowej zabudowy, ruin zamku czy choćby ulic współczesnego miasta.

Tryby gry

Filarem wydanego na platformę PC Black Squad są drużynowe starcia z przeciwnikami oparte na klasycznych zasadach PvP. Produkcja oferuje szereg trybów rozgrywki – oprócz klasycznego Team Deathmatch, do naszej dyspozycji oddano Demolition (zadaniem gracza jest eliminacja wszystkich oponentów albo – w zależności od obranej strony konfliktu – obrona lub zniszczenie konkretnego obiektu na mapie), Assassination (gdzie naszym nadrzędnym zadaniem jest unicestwienie wybranego celu, aczkolwiek zwycięstwo można również osiągnąć, zabijając wszystkich adwersarzy) oraz Battle Match (polegające na zrównaniu z ziemią bazy przeciwnika). W zależności od wybranego trybu w starciach mogą brać udział pięcio-, ośmio-, dziesięcio-, a nawet szesnastoosobowe zespoły.

Kwestie techniczne

Black Squad działa w oparciu o technologię Unreal Engine 3 – w momencie premiery gry nie była to najnowsza wersja tego silnika, co znajduje odzwierciedlenie w jakości oprawy graficznej, która w najlepszym wypadku prezentuje przeciętny poziom wykonania.

Pozostałe

Opisywana produkcja była początkowo znana pod nazwą Viper Circle, natomiast jej akcja miała się toczyć w niedalekiej przyszłości. Zmiany, które doprowadziły ją do aktualnego stanu, zostały wprowadzone przez deweloperów po zamkniętych beta-testach przeprowadzonych w 2013 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 32  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black Squad

16+

Wymagania sprzętowe Black Squad

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-4170 3.7 GHz / AMD FX-8300 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon HD 7950 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8600 GT / Radeon HD 6750 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7 64-bit