Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Big Scale Racing (PC)

Big Scale Racing PC

Symulacja wyścigów modelami samochodów spalinowych sterowanych drogą radiową, rozgrywanych na zamkniętych torach o bardzo zróżnicowanych trasach, nawierzchni i w zmiennych warunkach pogodowych.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Big Scale Racing (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia2002

25listopada2002

pudełko PL

Big Scale Racing to symulacja wyścigów modelami samochodów spalinowych sterowanych drogą radiową. W rzeczywistości modele takie wykonane są w skali 1 do 5, a ich przeciętna wielkość wynosi 90 cm. Wyścigi odbywają się na zamkniętych torach o bardzo zróżnicowanych trasach, nawierzchni i w zmiennych warunkach pogodowych (deszcz, mgła, błoto, kurz). Do wyboru przygotowano różnego typu modele samochodów, począwszy od zwykłych wyścigówek, przez samochody terenowe, po ciężarówki.

Wśród kilku trybów rozgrywki znajdziemy trening, Quick Race, Cup Championships i Open Championship. Prawdziwym wyzwaniem są nie tylko zmagania z innymi graczami w trybie wieloosobowym, lecz także single player, do którego przygotowano aż 240 komputerowych przeciwników, charakteryzujących się indywidualnymi umiejętnościami i własnym stylem jazdy. W trybie multiplayer można ścigać się z ośmioma osobami w sieci lokalnej lub Internecie. Dostępny jest także tryb gry dwuosobowej „split screen” na jednym komputerze. Z oficjalnej strony gry można pobrać specjalne extrasy, jak dodatkowe samochody czy trasy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.515 / 10 na podstawie 281 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Big Scale Racing

Wymagania wiekowe Big Scale Racing

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Big Scale Racing

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Big Scale Racing - recenzja gry

Recenzja 20 stycznia 2003, 12:31

Kiedy zaliczymy już wszystkie starty pucharowe, odsłonięty zostanie ostatni tryb gry – Mistrzostwa BSR, które stanowią coś w rodzaju skumulowania wszystkich klas w jednym. Różnica pomiędzy tymi, a wcześniejszymi zawodami polega na ilości wyścigów wchodzących w jej skład, która tu ulega podwojeniu (na każdej z tras odbywa się kwalifikacja, w której biorą udział samochody takiej samej klasy jak nasz + wyścig otwarty, czyli start, w którym już na równych zasadach ścigają się wszystkie samochody, niezależnie od klasy) oraz na poziomie trudności, który z racji różnicy w osiągach poszczególnych samochodzików zmienia się na różne strony w każdym wyścigu, niczym łopocząca na wietrze chorągiewka.