Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Big Farm: Mobile Harvest (AND)
OkładkaBig Farm: Mobile Harvest (AND)

Big Farm: Mobile Harvest

Darmowa strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w nowego właściciela zrujnowanej farmy. Naszym zadaniem jest przywrócenie jej dawnej świetności. Dodatkową atrakcją są liczne zadania poboczne przygotowane przez twórców.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | rolnicze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Farm: Mobile Harvest Premiera

30maj2017

AND

11wrz2017

iOS

Gry podobne do Big Farm: Mobile Harvest

Farming Simulator 20

FarmVille 3: Animals

Farming Simulator 16

Niemiecka firma Goodgame Studios zapisała się w pamięci niektórych graczy aplikacją zatytułowaną Empire: Four Kingdoms, będącą portem przeglądarkowej strategii Goodgame Empire. W kolejnej produkcji – Big Farm: Mobile Harvest na platformę AND i iOS – deweloperzy porzucili średniowieczne realia na rzecz zabawy w farmera.

Fabuła

Podobnie jak w innych grach rolniczych pokroju np. słynnego cyklu Harvest Moon, tak i w Big Farm: Mobile Harvest wcielamy się w początkującego rolnika, który niespodziewanie otrzymał kawałek ziemi i zrujnowane gospodarstwo. Naszym celem jest doprowadzenie go do dawnej świetności oraz rozkręcenie farmerskiego biznesu.

Mechanika

Big Farm: Mobile Harvest na platformę AND i iOS to stosunkowo prosta, ale nie prostacka strategia ekonomiczna. Na początku rozgrywki nie dysponujemy właściwie niczym, oprócz niewielkiego budżetu, który przeznaczamy na zasianie pierwszego pola. Z czasem zaczynamy jednak radzić sobie coraz lepiej, dzięki czemu inwestujemy w kolejne rośliny, zwierzęta i budynki. Deweloperzy przygotowali sporo zawartości. Możemy zajmować się samym zbożem bądź warzywami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć sadzić owoce czy kwiaty. Do tego dochodzi hodowla zwierząt, np. krów dających mleko. Wymagają one jednak specjalnych budynków oraz pożywienia. Pokarm możemy zapewnić własnym sumptem, korzystając z uprawianych roślin.

Pracy na gospodarstwie jest sporo, zwłaszcza w późniejszych etapach rozgrywki. Na szczęście możemy zatrudnić ludzi do pomocy, którzy będą doglądać zwierząt czy zbierać plony. Niestety nie ma nic za darmo, więc należy im zapłacić odpowiednią kwotę – jeżeli zaoferujemy za mało, pracownik nie będzie zadowolony i gorzej wykona swoje obowiązki.

Dbanie o gospodarstwo to nie wszystko, co ma do zaoferowania Big Farm: Mobile Harvest. Podczas zabawy bierzemy również udział w rozmaitych zadaniach, np. pomagamy okolicznym mieszkańcom zorganizować festiwal czy też rozwiązać zagadkę UFO.

Tryby gry

W Big Farm: Mobile Harvest zabawa toczy się głównie w singleplayerze, aczkolwiek dostępne są pewne sieciowe elementy. Gracze mogą ze sobą współpracować, wymieniając się towarami czy też nawiązując bogatsze stosunki, prowadząc oddzielne, ale uzupełniające się gospodarstwa.

Inne

Gra udostępniana jest za darmo (free-to-play) i wykorzystano w niej mikropłatności. Są one opcjonalne, gdyż tylko przyspieszają niektóre czynności. Cierpliwe osoby nie muszą więc wydawać żadnych pieniędzy. Ponadto produkcja wymaga połączenia z Internetem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Big Farm: Mobile Harvest: Odpowiednia dla każdego wieku.

Big Farm: Mobile Harvest Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND