Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Beyond Normandy: Assignment Berlin (PC)

Beyond Normandy: Assignment Berlin PC

Beyond Normandy: Assignment Berlin to dynamiczna strzelanka pierwszoosobowa, w jakiej gracze po raz kolejny zostają przeniesieni na fronty II wojny światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

PC Windows
Okładka Beyond Normandy: Assignment Berlin (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15lutego2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beyond Normandy: Assignment Berlin to dynamiczna strzelanka pierwszoosobową, w jakiej gracze po raz kolejny zostają przeniesieni na fronty II wojny światowej.

W pełnej wersji wcielamy się w postać komandosa, któremu dowództwo powierzyło specjalne zadanie: potajemnie dostać się do centrum dowodzenia wojsk niemieckich oraz zlikwidować jednego z wojskowych liderów nazistów - Obersturmführera Hartmanna. Niestety, samolot transportowy z postacią bohatera na pokładzie trafił pod ciężki ogień artylerii przeciwlotniczej, przez co nasz komandos znalazł się daleko od pierwotnie planowanego punktu zrzutu. Przedzierając się pomiędzy walczącymi siłami III Rzeszy i ZSRR, musimy za wszelką cenę dotrzeć do Berlina oraz wykonać wspomnianą misję...

Autorzy Beyond Normandy: Assignment Berlin przygotowali szereg interesujących zadań do wykonania. Rozgrywkę rozpoczynamy od skoku na spadochronie, gdzie głównym celem jest bezpieczne wylądowanie na ziemi (silny wiatr utrudnia pomyślne zakończenie lotu). Następnie poruszamy się już wyłącznie drogą lądową (zaimplementowano opcję kierowania pojazdami; na grę składa się 10 rozbudowanych poziomów). Prawidłową ścieżkę wskazuje nam kompas, jednak nie każdą misję udaje się pokonać najkrótszą trasą - walka z przeważającymi siłami wroga do najprostszych nie należy, dlatego należy dokładnie rozpoznać teren, aby ominąć większe zgrupowania nazistów. W grze nie brakuje scenariuszy, w których walczymy u boku żołnierzy radzieckich, czy likwidujemy niemieckie czołgi typu Tygrys (duży nacisk położono na walkę w miastach).

Wśród dostępnego uzbrojenia wypada wymienić: pistolety, pistolety maszynowe, karabiny snajperskie (niemiecki Gewehr 43), karabiny maszynowe, granaty, czy wyrzutnię rakiet (w sumie - 14 rodzajów broni). Obrazu całość dopełniają: dopracowane efekty audio-wizualne (różne efekty pogodowe, pory dnia, etc.), a także starannie przygotowany algorytm sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 4,1 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Beyond Normandy: Assignment Berlin

Klasyfikacja PEGI Beyond Normandy: Assignment Berlin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Beyond Normandy: Assignment Berlin

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 700 MHz
  • 256 MB RAM
  • akcelerator 3D 32MB
  • 700 MB HDD
Beyond Normandy: Assignment Berlin, czyli kolejny FPS w czasach II wojny światowej
Beyond Normandy: Assignment Berlin, czyli kolejny FPS w czasach II wojny światowej

wiadomość16 lutego 2004

Połączone sztaby firm: Sproing Interactive oraz ValuSoft ukończyły prace nad swoją najnowszą produkcją o nazwie Beyond Normandy: Assignment Berlin i, żeby zachęcić graczy do kupna, udostępniły jej grywalną wersję demonstracyjną. Całość jest rozbudowaną strzelanką pierwszoosobową, której akcja przenosi nas w czasy II wojny światowej.