Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Beowulf: Viking Warrior (PC)
OkładkaBeowulf: Viking Warrior (PC)

Beowulf: Viking Warrior PC

Beowulf niemieckiej firmy 4Head Studios (bastion ludzi, odpowiedzialnych za serię The Guild) to gra akcji, kładąca bardzo duży nacisk na walkę, ale zawierająca także pewne elementy cRPG.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beowulf: Viking Warrior Premiera PC

anulowana

producent: 4Head Studios wydawca: Games Foundation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Beowulf: Viking Warrior

Gothic 3

The Elder Scrolls III: Morrowind

Die by the Sword

Beowulf niemieckiej firmy 4Head Studios (bastion ludzi, odpowiedzialnych za serię The Guild) to gra akcji, kładąca bardzo duży nacisk na walkę, ale zawierająca także pewne elementy cRPG. Poczynania naszego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła czerpie pełnymi garściami z anglosaskiego poematu, napisanego około tysięcznego roku naszej ery przez anonimowego autora.

Przenosimy się do sześćsetnego roku naszej ery, wcielając się w postać legendarnego wojownika – Beowulfa. Nasz bohater przeżywa mnóstwo przygód, wędrując przez tereny północnej Europy, opanowanej przez krwiożerczych Wikingów. Staczamy niezliczone ilości walk, zarówno z ludzkimi przeciwnikami jak i nienaturalnymi bestiami. Drogę do sławy wyrąbujemy mieczem, pokonując po drodze, między innymi złowrogie monstrum – Grendela, a także potężnego duńskiego króla Hrothgara. Chociaż akcja dzieje się w świecie, gdzie rządzi siła, Beowulf nie może sobie pozwolić na pozostawanie wiecznym zabijaką. Zostając wodzem wojennym, a następnie następcą tronu swojego ludu, staje się odpowiedzialny za tych, którzy są lojalni wobec niego. Dlatego też musi się rozwijać w sztuce dyplomacji, stać się dobrym przywódcą i mądrym obrońcą podwładnych.

Twórcy gry, zafascynowani średniowieczną sztuką fechtunku, stworzyli unikalny system walki. Udało im się wprowadzić zestaw realistycznie odwzorowanych ataków i zasłon, jednocześnie kładąc olbrzymi nacisk na zachowanie praw fizyki. Przy tworzeniu systemu walki korzystano z konsultacji z największymi autorytetami w dziedzinie szermierki. Wszystko po to, by walka mieczem już nie przypominała młócenia cepem tylko sztukę fechtunku z prawdziwego zdarzenia. Wprowadzenie takiego zróżnicowania nie oznacza jednak komplikacji - autorom udało się sprawić, że korzystanie z broni jest intuicyjne i ekscytujące.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beowulf: Viking Warrior: 16+