Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Beltion: Beyond Ritual (PC)

Beltion: Beyond Ritual PC

Beltion: Beyond Ritual to z pozoru kolejny, zwyczajny przedstawiciel gatunku cRPG. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej, bez problemu da się zauważyć, że programiści z ukraińskiego studia Rostok Games zadali sobie sporo trudu, by uczynić swe dzieło niesztampowym.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

PC Windows
Okładka Beltion: Beyond Ritual (PC)

producent: Rostok Games

wydawca: Noviy Disk

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2009

16kwietnia2009

pudełko PL

Beltion: Beyond Ritual to z pozoru kolejny, zwyczajny przedstawiciel gatunku cRPG. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej, bez problemu da się zauważyć, że programiści z ukraińskiego studia Rostok Games zadali sobie sporo trudu, by uczynić swe dzieło niesztampowym.

Pierwsza niespodzianka to postać głównego bohatera gry. Odgrywamy rolę kapłana–nekromanty, a więc osobnika który wielbicielom RPG kojarzy się raczej negatywnie. Nasz Nekromanta, po wielu latach służby i nauki w Świątyni, jest wreszcie gotów dowieść swej wartości. Najwyższy Kapłan rozkazuje mu więc wyruszyć z bardzo ważną misją, do odległego miasta Orków. Jak łatwo się domyśleć, z pozoru proste zadanie zamienia się w epicką opowieść, pełną niespodziewanych zwrotów akcji, wątków pobocznych i przeciwników do pokonania.

Rozgrywka jest nieliniowa, nie jesteśmy zmuszeni do szybkiego wykonywania głównej misji, możemy więc sobie pozwolić na oddawanie się czynnościom właściwym bohaterom fantasy. Na eksplorację czeka niemały świat zaludniony przez ludzi, humanoidy, nieumarłych, zwierzęta i wszelkiej maści potwory. Spotkane postaci różnią się od siebie nie tylko charakterem ale także statusem społecznym, mającym niebagatelny wpływ na przebieg interakcji. Dotyczy to również handlowania całą masą przedmiotów trafiających różnymi sposobami w nasze ręce (broń, zbroje, magiczne przedmioty, mikstury itd.).

Bardzo istotnym elementem rozgrywki jest walka. Twórcom gry udało się stworzyć dość unikalny system rozgrywania potyczek, będący połączeniem ataków bronią, czarami, a także wykorzystującym elementy skradania się. Te ostatnie, poprawnie wykonane, umożliwiają zabicie jednym ciosem słabszych przeciwników, lub poważne zranienie tych silniejszych.

Warto kilka słów poświęcić systemowi rozwoju bohatera. Tu również mamy do czynienia z nowościami. Obok standardowych statystyk (sił, kondycja, zręczność itp.), występują jeszcze typy osobowości – sangwinik, choleryk, melancholik i flegmatyk. Dodawanie punktów tym cechom także wpływa na przebieg gry.

Nasz bohater jest Nekromantą więc wiele czasu spędzamy wykonując obowiązki kapłana. Jesteśmy właścicielami Nekropolis (świątyni Nekromantów), gdzie możemy studiować sztukę przywoływania nieumarłych, rozwijać umiejętności i odprawiać rytuały ku czci Boga Śmierci, którego jesteśmy sługą. W nagrodę otrzymujemy bardzo przydatne zdolności, na przykład eteryczny wzrok, pozwalający zauważać bezcielesne byty (np. dusze). Niezwykle ważną umiejętnością jest przechwytywanie dusz pokonanych przeciwników. Służą one do leczenia, opracowywania nowych czarów, a także zwiększania swoich cech osobowych. Niejednokrotnie zależne od nich są postępy w grze - niektóre istotne informacje możemy zdobyć tylko zadając duszy pytania.

Przeciętnemu graczowi ukończenie rozgrywki zajmie około sześćdziesięciu godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beltion: Beyond Ritual

12+

Wymagania sprzętowe Beltion: Beyond Ritual

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista