Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Beholder 2 (PC)

Beholder 2 PC

Gra przygodowa, w której trafiamy do totalitarnego państwa – wcielając się w pracownika ministerstwa, stopniowo pniemy się po szczeblach kariery, eliminując innych konkurentów do stanowiska premiera.

Przygodowe | elementy strategiczne | dystopia | indie | 2.5D

PC Windows
Okładka Beholder 2 (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2018

12grudnia2018

pudełko PL

5grudnia2018

Steam

Beholder 2 jest kontynuacją ciepło przyjętej gry przygodowej z 2016 roku, za której opracowaniem stoi studio Warm Lamp Games. Produkcja trafiła na platformę PC nakładem wydawcy pierwszej odsłony cyklu, czyli firmy Alawar Entertainment.

Fabuła

W grze Beholder 2 po raz kolejny trafiamy do dystopijnego państwa, którego obywatele są zmuszeni do życia zgodnie z zasadami ustalonymi przez autorytarny rząd. Głównym bohaterem gry jest mężczyzna pracujący w ministerstwie. Od naszych poczynań zależy, czy ciężką i uczciwą pracą protagonista zasłuży sobie na otrzymanie odznaczenia z rąk Mądrego Przywódcy, czy też w myśl zasady „po trupach do celu” będzie się wspinał po szczeblach kariery aż do stanowiska premiera, eliminując przy tym konkurentów. Opowiedziana w grze historia ma nieliniowy przebieg, a to, jaką ścieżką podąży, zależy od niejednoznacznych moralnie wyborów, których często dokonujemy w toku rozgrywki.

Mechanika

Wydany na platformę PC Beholder 2 nie wprowadza rewolucyjnych zmian w mechanice rozgrywki. W dalszym ciągu akcję obserwujemy z boku, a naszym nadrzędnym celem jest podglądanie współpracowników i podsłuchiwanie ich rozmów, z kolei pod ich nieobecność – przeszukiwanie ich rzeczy w celu odnalezienia obciążających ich dowodów.

To, co zrobimy ze zdobytą w ten sposób wiedzą, zależy już od nas. Możemy zaszantażować swoją ofiarę lub od razu przejść do czynu i przygotować na nią stosowny donos (do którego dołączamy pozyskane materiały); dalej nie pozostanie nam już nic innego, jak zmierzyć się z konsekwencjami swojej działalności, często tragicznymi dla oskarżonej osoby.

Z drugiej strony możemy zachować posiadane „haki” dla siebie albo wręcz udzielić pomocy zagrożonemu współpracownikowi. W takim wypadku należy jednak mieć się na baczności, gdyż jeśli dowiedzą się o tym nasi przełożeni, o awansie (którego odzwierciedleniem jest przeniesienie bohatera na wyższe piętro budynku ministerstwa) będziemy mogli co najwyżej pomarzyć; nie wspominając już o ewentualnej karze, jaka może nas spotkać za niesubordynację.

Kwestie techniczne

Beholder 2 posiada grafikę 2.5D – oznacza to, że choć akcję obserwujemy w dwóch wymiarach, poszczególne elementy oprawy zostały wykonane w trójwymiarze. Całość utrzymano w rysunkowej stylistyce i mrocznej kolorystyce, co wraz z klimatyczną muzyką dobrze komponuje się z ponurą atmosferą panującą w totalitarnym państwie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Beholder 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Beholder 2

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-920 2.7 GHz / AMD Phenom II 945 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 6570 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit