Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity (PC)
OkładkaBeavis and Butt-head in Virtual Stupidity (PC)

Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity PC

Gra przygodowa oparta na kanwie popularnego serialu animowanego Beavis and Butt-head, emitowanego od 1993 do 1997 roku przez stację MTV.

Przygodowe | point-and-click | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity Premiera PC

23kwietnia1995

producent: Viacom New Media wydawca: Viacom New Media

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów

Włatcy Móch: Wrzód na dópie

South Park

Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity to przygodówka wyprodukowana przez firmę Viacom New Media, której fabułę oparto na kanwie popularnego serialu animowanego Beavis and Butt-head, emitowanego od 1993 do 1997 roku przez stację MTV. Głównymi bohaterami gry są dwaj niezbyt rozgarnięci chłopcy z fikcyjnego miasteczka Highland w Teksasie, którzy z braku lepszych rzeczy do roboty, pragną przyłączyć się do gangu imponującego im zbira, Todda Ianuzziego.

Zanim nastolatkom uda się wywrzeć odpowiednie wrażenie na swoim idolu, będą oni zmuszeni stawić czoła piętrzącym się na drodze przeszkodom. W tej kwestii gra nie różni się niczym od innych przygodówek – w rozwiązywaniu problemów Beavisowi i Butt-headowi pomogą leżące tu i ówdzie przedmioty, a także rozmowy z bohaterami niezależnymi, którzy często są źródłem bardzo cennych wskazówek. Nierzadko trzeba będzie uciec się do niekonwencjonalnego sposobu myślenia. Jak powszechnie wiadomo, obaj chłopcy nie grzeszą inteligencją, dlatego niektóre sprawy załatwiają w bardzo specyficzny sposób, wbrew przyjętym regułom i normom.

Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity wykorzystuje interfejs point-and-click, co oznacza, że grę w całości obsługujemy myszką, klikając na aktywnych elementach otoczenia. W interakcję z przedmiotami oraz innymi postaciami wchodzimy za pomocą kilku prostych komend (spójrz, idź, podnieś, użyj, rozmawiaj), które dostępne są po naciśnięciu prawego klawisza myszy. Oprócz tradycyjnych zagadek charakterystycznych dla przygodówek, twórcy przygotowali również cztery mini-gry. Nie należą one do specjalnie skomplikowanych, ale ich zaliczenie jest niezbędne do ukończenia zmagań.

Dzieło firmy Viacom New Media ma wszystko to, czego oczekiwać powinni wielbiciele serialu. Oprawa wizualna do złudzenia przypomina animowany pierwowzór, w grze pojawiają się doskonale znane postaci (oprócz Beavisa, Butt-heada i Todda, występują tu m.in. trener Bradley Buzzcut, David van Driessen, Daria Morgendorffer i dyrektor McVicker), dialogi przepełnione są specyficznym, nierzadko czarnym humorem, a głównym bohaterom głosu użyczył Mike Judge. Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity broni się również jako przygodówka, dlatego powinna przypaść do gustu nie tylko fanom dwóch przygłupów, ale również zwykłym entuzjastom gatunku.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beavis and Butt-head in Virtual Stupidity: Odpowiednia dla każdego wieku.