Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Beat Hazard 2 (PC)

Beat Hazard 2 PC

Druga część serii shoot’em upów, która wykorzystuje wybrane przez gracza utwory do tworzenia plansz, przeciwników oraz oddanych mu do dyspozycji statków kosmicznych. Beat Hazard 2 nie tylko wspiera popularne formaty plików, lecz także korzysta m.in. z serwisów streamingowych.

Akcji | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | shoot 'em up | kooperacja | side-scroll | statki kosmiczne | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Beat Hazard 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

16października2019

Beat Hazard 2 jest drugą odsłoną cyklu pomysłowych shoot'em upów, zapoczątkowanego w 2010 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli niezależne studio Cold Beam Games.

Mechanika

W Beat Hazard 2 akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest eliminacja zastępów adwersarzy; na naszej drodze stają zarówno standardowi oponenci pełniący rolę „mięsa armatniego”, jak i znacznie potężniejsi bossowie dysponujący większą siłą ataku i wyższą odpornością na obrażenia. Nasze poczynania są na bieżąco oceniane przez system punktacji.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części serii, tak i tutaj poziomygenerowane proceduralnie, w oparciu o wybrane przez nas piosenki. Te wpływają nie tylko na konstrukcję poszczególnych etapów, lecz również na rozmieszczenie przeciwników oraz power-upów, a także wygląd bossów. Poza tym każdy „kawałek” odblokowuje inny statek, w którym wyruszamy do boju; mowa między innymi o niewielkim lecz zwinnym Mosquito lub wielkim i powolnym, ale silnie opancerzonym okręcie Brute.

Gra obsługuje nie tylko popularne formaty plików, jak MP3, WMA, FLAC, AGG, ACC, M4A, WAV oraz AIFF. Dzięki trybowi „otwartego mikrofonu” możemy również wykorzystać inne źródła muzyki, jak serwisy streamingowe Spotify, Amazon Music, Apple Music czy YouTube; ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić użytek z jednej ze stacji internetowego radia SHOUTcast bądź specjalnie skomponowanego soundtracku autorstwa Johnny'ego Frizza.

Tryby gry

Beat Hazard 2 umożliwia zabawę w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy. Oprócz tego dla każdej piosenki tworzone są osobne rankingi, co pozwala porównać nasze wyniki punktowe z osiągnięciami graczy z całego świata.

Kwestie techniczne

Dzięki barwnej, dwuwymiarowej grafice Beat Hazard 2 prezentuje się przyjemnie dla oka; podczas wymiany ognia ekran jest dosłownie zasypywany rozmaitymi efektami świetlnymi, a projekty statków kosmicznych oraz stających nam na drodze przeciwników są zróżnicowane i pomysłowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do Beat Hazard 2

Wymagania wiekowe Beat Hazard 2

odpowiednia dla każdego wieku