Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCSwitchiOSAND
Okładka Bear With Me (PS4)

Bear With Me

Gra przygodowa typu point-and-click, w której gracze wcielają się w Amber – dziewczynę szukającą swego zaginionego brata. Protagonistka nie jest jednak sama, gdyż w zmaganiach towarzyszy jej zrzędliwy Ted E. Bear, czyli pluszowy miś będący emerytowanym detektywem.

Przygodowe | noir | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie | epizodyczne

Okładka Bear With Me (PS4)

data premiery gry:

8sie2016

PC

31lip2019

PS4 XONE Switch iOS AND

Bear With Me jest utrzymaną w klimatach noir przygodówką typu point-and-click, za której opracowaniem stoi niezależne studio Exordium Games. Tytuł pojawił się na komputerach osobistych w formie epizodów, jednak na konsole trafił już jako kompletna produkcja.

Fabuła

Akcja Bear With Me toczy się w fikcyjnym mieście Paper City. Główną bohaterką gry jest Amber, która obudziwszy się po nocy pełnej koszmarów, odkrywa, że jej brat zaginął w tajemniczych okolicznościach. Protagonistka prosi o pomoc Teda E. Beara – pluszowego misia będącego emerytowanym detektywem. Duet wyrusza na poszukiwania chłopca, jednak szybko zdaje sobie sprawę z tego, że ma na głowie jeszcze jeden problem – po piętach Amber depcze tajemniczy podpalacz, znany jako „red man”.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 itd. Bear With Me akcję obserwujemy z boku. Sednem rozgrywki jest przeczesywanie lokacji w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz rozwiązywanie łamigłówek środowiskowych. Ponadto chcąc zdobyć potrzebne informacje, Amber i Ted muszą prowadzić rozmowy z postaciami neutralnymi i przesłuchiwać podejrzanych; wśród nich wyróżniają się na przykład Bracia Mugshot, czyli para zabawkowych królików wyjętych spod prawa. Pomimo że w trakcie zabawy sterujemy przede wszystkim Amber, w wybranych momentach mamy okazję przejąć kontrolę również nad zrzędliwym Tedem.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową oprawę graficzną Bear With Me utrzymano w kreskówkowej stylistyce i monochromatycznej kolorystyce. W grze zaimplementowano prosty system podpowiedzi, pomagający w rozwiązywaniu zagadek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
PC
PS4
XONE
Switch
iOS
AND