Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Bear and Breakfast (PC)
OkładkaBear and Breakfast (PC)

Bear and Breakfast

Lekka w odbiorze gra z pogranicza przygodówek, symulacji i strategii ekonomicznych. W Bear and Breakfast wcielamy się w niedźwiedzia, który prowadzi w lesie karczmę, starając się zarobić jak najwięcej i rozwinąć swój biznes, a także poznać tajemnice zielonej gęstwiny.

Przygodowe | ekonomiczne | elementy RPG | 2D | indie | zwierzęta | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bear and Breakfast Premiera

paź2021

PC Switch

producent: Gummy Cat wydawca: Armor Games Strona oficjalna

Gry podobne do Bear and Breakfast

Pizza Connection 3

Crossroads Inn

Tavern Keeper

Bear and Breakfast to lekka w odbiorze produkcja łącząca elementy zaczerpnięte z gier przygodowych, symulacyjnych i strategii ekonomicznych. Tytuł stanowi debiutancki projekt rumuńskiego studia Gummy Cat, a jego wydaniem zajęła się firma Armor Games.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Bear and Breakfast jest antropomorficzny niedźwiedź imieniem Hank, który wraz ze swoimi przyjaciółmi znajduje opuszczoną chatkę w lesie. Protagonista postanawia wyremontować budynek i zmienić go w niewielką gospodę. W miarę jak kolejni mieszkańcy zielonej gęstwiny zaczynają korzystać z jej usług, nasz podopieczny poznaje coraz więcej tajemnic lasu, a w konsekwencji wplątuje się w dużą intrygę.

Mechanika

W Bear and Breakfast akcję ukazano z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki zajmujemy się prowadzeniem gospody, co wiąże się przede wszystkim z koniecznością meblowania kolejnych pokoi i przygotowania łazienek dla gości oraz zapewnienia tym ostatnim rozmaitych udogodnień, na czele z możliwością zjedzenia smacznego posiłku. Oczywiście na wszystko to potrzebujemy pieniędzy, zatem musimy za wszelką cenę dbać o zadowolenie klientów, którzy chętnie rozsławią nasz zajazd wśród mieszkańców lasu... jeśli będą zadowoleni z jakości naszych usług.

Opowiedzianą w grze historię popychają do przodu liczne zadania, których realizacja zapewnia nam nowe elementy wyposażenia dla gospody oraz przydatne perki. Poza tym w celu pogłębienia wiedzy o świecie przedstawionym warto od czasu do czasu zająć się wykonywaniem misji pobocznych, zwyczajnymi rozmowami z gośćmi lub eksploracją lasu i odkrywaniem jego tajemnic na własną rękę.

Kwestie techniczne

Bear and Breakfast posiada przyjemną dla oka grafikę wykonaną w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Bear and Breakfast: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch