Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Batman: The Caped Crusader (PC)
OkładkaBatman: The Caped Crusader (PC)

Batman: The Caped Crusader PC

Batman: The Caped Crusader to prosta gra z gatunku action/adventure, w którą wcielimy się w postać znanego z komiksów Mrocznego Rycerza, obrońcę miasta Gotham.

Przygodowe | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: The Caped Crusader Premiera PC

21maja1988

producent: Ocean wydawca: Data East

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Batman: The Caped Crusader

Batman: Arkham City

Batman Returns

Batman: The Movie

Batman: The Caped Crusader to prosta gra z gatunku action/adventure, w którą wcielimy się w postać znanego z komiksów Mrocznego Rycerza, obrońcę miasta Gotham.

Do wyboru są dwa scenariusze, uruchamiane oddzielnie. Pierwszy z nich, „A Bird in the Hand” pozwoli zmierzyć się z Pingwinem, który po wyjściu z więzienia, nie ma zamiaru rezygnować z przestępczej działalności. W rozległej willi, pod przykrywką fabryki parasoli, powstaje armia robotów, wzorowana na jego ulubionych ptakach. Batman musi oczywiście zlikwidować nielegalną produkcję i udaremnić plan wypuszczenia podopiecznych na ulice Gotham. Drugi scenariusz, „A Fete Worse than Death”, skupia się wokół postaci Robina, młodego współpracownika Mrocznego Rycerza. Pewnego dnia chłopak przepada bez wieści a na miejscu porwania leży karta do gry z napisem Joker. W kidnaping zamieszany jest oczywiście największy wróg Batmana, który szykuje obrońcy Gotham prawdziwy wyścig z czasem.

Zarówno w jednym jak i drugim scenariuszu, Batman porusza się pomiędzy kolejnymi lokacjami, zrealizowanymi w formie obrazków z komiksu. Zadaniem gracza jest kolekcjonować leżące na ziemi przedmioty i używać ich w określonych sytuacjach. O postępach w śledztwie świadczy procentowy licznik – jeżeli osiągnie on liczbę 100, oznacza to, że sprawa jest rozwiązana. Na drodze do sukcesu stoją podopieczni obojga przestępców, którzy w każdej wolnej chwili będą próbowali zabić Batmana. Oczywiście należy się bronić, stosując uderzenia pięścią i kopniaki. Pewnym utrudnieniem w grze jest spadająca cały czas w dół energia życiowa – można ją regenerować jedząc różne smakołyki.

Batman: The Caped Crusader to lekka rozrywka dla wielbicieli prostych przygodówek z elementami zręcznościowymi. Przyjemna oprawa audiowizualna oraz prosty do opanowania interfejs sprzyjają pozytywnym wrażeniom płynącym z gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Batman: The Caped Crusader: Odpowiednia dla każdego wieku.