Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Barbie in The 12 Dancing Princesses (PC)

Barbie: 12 tańczących księżniczek PC

Barbie in The 12 Dancing Princesses

Prosta gra zręcznościowo-logiczna o księżniczce Genevieve, która przemierza magiczne krainy w poszukiwaniu lekarstwa dla swojego ojca. Produkcja powstała na podstawie filmu animowanego i jest skierowana do młodszych odbiorców.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Barbie in The 12 Dancing Princesses (PC)

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30października2006

28marca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Barbie: 12 tańczących księżniczek to prosta gra przygodowo-zręcznościowa, którą przygotowano z myślą o najmłodszych użytkowniczkach komputerów osobistych. Całość nawiązuje do filmu animowanego pod tym samym tytułem, jak również do serii lalek Barbie w roli księżniczki Genevieve.

W trakcie rozgrywki przenosimy się do baśniowej krainy, w której główna bohaterka wraz z jedenastoma innymi księżniczkami zamieszkuje zamek potężnego króla. Władca królestwa z myślą o wprowadzeniu swoich córek w dorosłe życie zaprasza księżną Rowenę, ale sprawy komplikują się w momencie gdy Rowena rzuca zły urok na króla. Genevieve i inne księżniczki wyruszają na poszukiwania magicznego eliksiru, dzięki któremu możliwe będzie uratowanie ojca i zarazem całej krainy.

Właściwa zabawa polega na przemierzaniu sześciu baśniowych światów w ciele Genevieve, a wśród dostępnych lokacji znajdują się między innymi wodne tarasy czy wiszące ogrody. Równolegle zajmujemy się odnajdywaniem innych księżniczek oraz śladów, które mogą nas doprowadzić do magicznego eliksiru. Sterowana przez nas postać potrafi biegać i skakać, a także wykonywać zaprogramowane wcześniej ruchy taneczne, przydatne do rozwiązywania napotykanych problemów.

Zmagania Genevieve prezentowane są w trójwymiarowym środowisku, po którym możemy się do woli przemieszczać. Każda kraina prezentuje swój unikalny styl graficzny, a postać Genevieve jest bardzo szczegółowo animowana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Barbie: 12 tańczących księżniczek

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.