Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieiOSAND
Okładka Bananagrams (iOS)

Bananagrams

Cyfrowa adaptacja zabawnej i dynamicznej planszowej gry słownej, w której zajmujemy się układaniem anagramów z dostępnych liter. Konwersją i wydaniem Bananagrams zajęła się firma Asmodee Digital. Gra zawiera tryby single- i multiplayer.

Towarzyskie | planszowe | na 2 osoby | słowne

Okładka Bananagrams (iOS)

data premiery gry:

16lip2019

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bananagrams to planszowa gra słowna, przypominająca popularne Scrabble. Rozgrywka polega na układaniu anagramów i charakteryzuje się zaskakującą dynamiką – szczególnie, gdy gramy w towarzystwie innych osób. Za stworzenie cyfrowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

Mechanika

Bananagrams to gra słowna, w której zadaniem graczy jest układanie krzyżówek. Rozgrywka zaczyna się od przydzielenia każdemu z uczestników zabawy konkretnej liczby liter. W momencie rozpoczęcia partii zostają one odsłonięte i zawodnicy przystępują do układania. Gracze ścigają się i mogą w dowolnym momencie zmieniać i krzyżować swoje słowa (każdy układa własną krzyżówkę).

Pozostałe, nieprzydzielone na początku gry litery są tajne (zasłonięte) i znajdują się we wspólnej puli. Kiedy brakuje nam czegoś do stworzenia słowa, możemy zarządzić „dobranie” – wówczas wszyscy gracze otrzymują kolejne litery (przy czym nie ma możliwości wyboru – otrzymujemy je czy chcemy, czy nie). Jeśli któraś z posiadanych liter wyjątkowo nam nie pasuje, mamy możliwość odrzucenia jej do banku… wiąże się to jednak z otrzymaniem trzech innych.

Gra toczy się do momentu, gdy we wspólnej puli jest tyle samo lub mniej liter niż graczy.

Tryby gry

W Bananagrams możemy grać samotnie albo z innymi.

Kwestie techniczne

Jak większość cyfrowych adaptacji gier planszowych, Bananagrams posiada dość prostą oprawę graficzną. Składa się na nią głównie wizualizacja pola gry, na którym układane są słowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bananagrams

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS