Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPS4XONE
Okładka Baldo (Switch)

Baldo

Baldo to inspirowana serią The Legend of Zelda gra typu action-RPG/action-adventure, osadzona w baśniowej krainie Rodia. Za produkcję i wydanie odpowiada włoskie studio Naps Team. Oprawa graficzna przypomina filmy animowane studia Ghibli i cykl jRPG Ni no Kuni.

Akcji | fantasy | widok izometryczny | elementy RPG | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Baldo (Switch)

producent: Naps Team

wydawca: Naps Team

data premiery gry:

Baldo to action RPG, który czerpie inspirację z cyklu The Legend of Zelda. Zabawa skupia się na ocaleniu fantastycznej krainy przed tajemniczą, uwięzioną w podziemiach istotą. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada włoskie studio Naps Team.

Fabuła

Akcja Baldo ma miejsce w fikcyjnej krainie Rodia. W podziemiach tego świata sowy zapieczętowały potężną istotę bez serca. Według proroctwa owa kreatura uwolni się, gdy urodzi się „czyste dziecko”. Przepowiednia ta zaczęła się wypełniać, a zadaniem gracza jest pokonanie jej następstw.

Mechanika

Baldo jest klasycznym przedstawicielem gatunku action RPG. Gracz porusza się po świcie gry, wykonując rozmaite zadania, rozmawiając z napotkanymi po drodze postaciami niezależnymi oraz tocząc walki w czasie rzeczywistym. Istotnym elementem zabawy są także różnego rodzaju łamigłówki – ich rozwiązanie jest wymagane do odblokowywania przejść do kolejnych sekwencji.

Kwestie techniczne

Baldo oferuje bardzo kolorową, utrzymaną w mangowej stylistyce oprawę graficzną wykonaną w technice cel-shadingu. Całość przypomina filmy animowane studia Ghibli – podobnie jak seria Ni no Kuni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
PC
Switch
XONE
PS4