Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Bakugan: Champions of Vestroia (Switch)
OkładkaBakugan: Champions of Vestroia (Switch)

Bakugan: Champions of Vestroia Switch

Bakugan: Champions of Vestroia to oparte na serialu anime Bakugan: Młodzi wojownicy RPG akcji. W czasie przygody gracz wciela się w trenera tytułowych stworków, którego celem jest zostanie mistrzem.

RPG | science fiction | manga i anime | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Bakugan: Champions of Vestroia Premiera Switch

3listopada2020

pudełko PL

6listopada2020

Nintendo eShop

6listopada2020

producent: WayForward Technologies wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bakugan: Champions of Vestroia

Minecraft

Trials of Mana

Pokemon Quest

Bakugan: Champions of Vestroia to RPG akcji stworzone na licencji serialu anime – Bakugan: Młodzi wojownicy. Za opracowanie tytułu odpowiada WayForward. Wydaniem zajęło się natomiast Warner Bros. Interactive Entertainment.

Fabuła

W świecie przedstawionym w produkcji istotną rolę pełną tytułowe Bakugany. Pojawiły się one na Ziemi w wyniku zderzenia z inną zamieszkałą planetą – Vestorią. Obce istoty występowały na początku tylko w postaci kart, przez co ludzie wymyślili grę, która je wykorzystuje. Zabawa ta stała się szczególnie popularna wśród dzieci i młodzieży. Okazuje się jednak, że stworki są zamknięte i dopiero w czasie walki przyjmują swoją faktyczną postać.

Mechanika

Bakugan: Champions of Vestroia to typowy przedstawiciel gatunku RPG akcji. Podczas zabawy gracz eksploruje otwarty świat, w którym wydzielone są dzielnice odpowiadające różnym środowiskom, rozmawia z napotkanymi postaciami niezależnymi, wykonuje misje i zbiera kolejne Bakugany. Siła tych stworków opiera się na żywiołach – Aquos (woda), Pyrus (ogień), Haos (światło), Ventus (wiatr), Darkus (ciemność) i Aurelus (ziemia).

Walka prowadzona jest na specjalnych arenach w czasie rzeczywistym i kładzie nacisk na taktyczne planowanie ruchów. W czasie potyczki gracz wystawia trzy wybrane Bakugany. Posiadają one różne umiejętności, w zależności od żywiołu, z którego czerpią siłę. Pozwala to tworzyć kombinacje ataków, zwiększające zadawane obrażenia. Stworki można wyposażyć w zbroję – Baku-Gear – poprawiającą jego siłę i dodającą nowe zdolności.

Na arenie, na której prowadzone są starcia znajdują się także specjalne rdzenie energetyczne. Gdy trener zbierze ich odpowiednią ilość i rzuci wybranemu stworkowi, odblokowane zostaną dodatkowe potężne ataki.

Tryby gry

Bakugan: Champions of Vestroia oferuje nie tylko przygodę dla jednego gracza. Drużynę zebraną w czasie kampanii można wykorzystać do internetowych rozgrywek PvP.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Bakugan: Champions of Vestroia cena w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bakugan: Champions of Vestroia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.