Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCSwitchXONE
Okładka BackSlash (PC)

BackSlash

Oldskulowa gra akcji typu beat’em up przygotowana przez jednego członka japońskiego Skeleton Crew Studio. W grze BackSlash akcję obserwujemy w klasycznym widoku z boku, a filarem rozgrywki są starcia z przeciwnikami rozgrywające się na specjalnych, dwuwymiarowych arenach.

Bijatyki | platformówki | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | indie | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Okładka BackSlash (PC)

data premiery gry:

31sie2017

PC

21cze2019

XONE

lip2021

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

BackSlash jest produkcją typu beat ’em up, opracowaną przez jedną osobę – członka niezależnego zespołu Skeleton Crew Studio. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie XONE, PC i Switch.

Mechanika

W BackSlash akcję obserwujemy z boku. Filarem zabawy są starcia rozgrywane na dwuwymiarowych arenach. Do boju możemy posłać wojownika władającego dwoma z dziesięciu stylów walki, zróżnicowanych pod kątem wykorzystywanego oręża i zdolności specjalnych. W trakcie pojedynku robimy użytek zarówno z broni białej (miecze, katany) i dystansowej (shurikeny, noże do rzucania), jak i z czarów ofensywnych oraz defensywnych; oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by walczyć przy użyciu gołych pięści.

Kluczem do sukcesu jest wykonywanie błyskawicznych uników i blokowanie ciosów, a także wyprowadzanie kontrataków. Dodatkowo pola bitew ulegają zniszczeniu podczas walki, co tworzy nowe możliwości strategiczne – można np. zepchnąć oponenta w przepaść. Dynamiczne tempo rozgrywki potęgowane jest przez fakt, że w miarę upływu czasu postacie poruszają się coraz szybciej.

Tryby gry

Wydane na platformę XONE, PC i Switch BackSlash oferuje dwa warianty rozgrywki. Pierwszym z nich jest tryb przetrwania, w którym gracze toczą kolejne pojedynki z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, próbując jak najdłużej utrzymać się przy życiu. Drugi to klasyczny tryb versus, umożliwiający walkę z drugim graczem w sieci lokalnej.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa, pixelartowa oprawa graficzna BackSlash nie prezentuje się szczególnie imponująco, przywodząc na myśl ośmiobitowe pozycje. Dzięki takiemu zabiegowi deweloperom udało się jednak utrzymać stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe wersji przeznaczonej na komputery osobiste.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Wymagania wiekowe BackSlash

16+

PC
Switch
XONE