Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Azure Saga: Pathfinder (PC)

Azure Saga: Pathfinder

Oldskulowa gra jRPG z taktycznym turowym systemem walki, klimatem z pogranicza fantasy i science fiction oraz oprawą graficzną łączącą rozwiązania 2D z 3D. Za stworzenie Azure Saga: Pathfinder odpowiada studio MassHive Media.

RPG | fantasy | science fiction | turowe | widok izometryczny | indie | jRPG

Okładka Azure Saga: Pathfinder (PC)

data premiery gry:

13mar2018

PC

21mar2019

Switch

Azure Saga: Pathfinder jest grą jRPG, która rozgrywką i wątkiem fabularnym nawiązuje do klasycznych produkcji, takich jak np. Xenogears czy seria Final Fantasy. Produkcja jest osadzona w świecie technofantasy (zawierającym elementy konwencji fantasy oraz science fiction) i posiada oprawę graficzną łączącą dwu- i trójwymiarowe elementy. Za stworzenie tego tytułu odpowiada indonezyjskie studio niezależne MassHive Media (twórcy m.in. Vimala: Defense Warlords czy Chill Out! Zombies).

Fabuła

Akcja Azure Saga: Pathfinder toczy się w odległej przyszłości, w której ludzkości udało się przetrwać głównie w koloniach rozsianych po różnych częściach wszechświata. W opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie pojawia się legenda o tajemniczej planecie Azure. Ma ona być pełna życia oraz różnorakich surowców i mogłaby pomóc ludzkości wrócić do dawnej chwały i uniknąć zagłady, która zdaje się być jedynie kwestią czasu. Gracz wciela się w młodego naukowca o imieniu Synch, który wyrusza w podróż, by odnaleźć swojego ojca.

Mechanika

Azure Saga: Pathfinder jest dość klasyczną grą jRPG, w której akcję obserwujemy z góry – z tzw. perspektywy izometrycznej. Gracz eksploruje trójwymiarowy świat gry, rozmawia z postaciami, wykonuje zadania, rozwiązuje zagadki, odnajduje sekrety i skarby oraz stopniowo odkrywa główny wątek fabularny przygotowany przez twórców.

Ważnym aspektem rozgrywki w Azure Saga: Pathfinder jest także walka, która wykorzystuje taktyczny, turowy system, pozwalający na kierowanie trzyosobową drużyną. Podobnie jak w klasycznych grach jRPG pokroju serii Final Fantasy czy Xenogears, w momencie rozpoczęcia starcia jesteśmy przenoszeni na specjalny ekran. Bohaterowie i wrogowie stoją naprzeciwko siebie i podejmują akcje w określonej kolejności.

Mamy możliwość wykonywania zwykłych ataków, a także stosowania specjalnych technik, które są zdecydowanie bardziej niebezpieczne, albo też posiadają konkretne zastosowanie taktyczne. Co więcej, poszczególne ataki można łączyć w śmiercionośne kombinacje – ich opanowanie jest jednym z warunków sukcesu w przypadku starć z najgroźniejszymi przeciwnikami, jakich znaleźć można w świecie Azure Saga: Pathfinder.

Wraz z postępami w rozgrywce odkrywamy nowy ekwipunek i zdolności, a także specjalne klejnoty, dzięki którym możemy lepiej dostosować postać do swojego stylu gry.

Tryby gry

W Azure Saga: Pathfinder możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Azure Saga: Pathfinder posiada ładną oprawę graficzną, która łączy w dwuwymiarowe postacie i trójwymiarowe środowisko, przypominając wykonaniem np. Final Fantasy Tactics czy Xenogears. W dwóch wymiarach ukazano także dialogi, które wykorzystują ładne, ręcznie wykonane ilustracje. Produkcja charakteryzuje się dość typowym, mangowym stylem artystycznym, ale projekty poszczególnych postaci sprawiają dobre wrażenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Gry podobne do Azure Saga: Pathfinder

Wymagania wiekowe Azure Saga: Pathfinder

12+

Wymagania sprzętowe Azure Saga: Pathfinder

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6120 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 730 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 540M lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7

PC
Switch