Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka A.W. Phoenix Festa (PSV)
OkładkaA.W. Phoenix Festa (PSV)

A.W. Phoenix Festa PSV

Osadzona w realiach science fiction przygodowa gra akcji firmy Bandai Namco, stanowiąca adaptację mangi i anime, znanych poza rodzimą Japonią jako The Asterisk Wars. Akcja A.W.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | hack'and'slash | manga i anime | beat 'em up | visual novel | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

A.W. Phoenix Festa Premiera PSV

26lipca2016

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

A.W. Phoenix Festa na PSV to przygodowa gra akcji, która rozgrywa się w zaawansowanym technologicznie świecie korzystającym z wielu form magii. Za produkcję tytułu odpowiada japońska firma Bandai Namco, a także niewielkie studio APLUS z Osaki, które do tej pory zajmowało się głównie współpracą z bardziej doświadczonymi deweloperami. A.W. Phoenix Festa stanowi adaptację dwuczęściowej serii anime Gakusen Toshi Asterisk (ang. The Asterisk Wars) z 2015 roku, która z kolei oparta była na serii książek o tym samym tytule.

Fabuła

Akcja tytułu rozgrywa się na wyspie, większość powierzchni której zajmuje nowoczesna metropolia, a także rozległe kampusy sześciu szkół trenujących użytkowników magii. Ich uczniowie regularnie uczestniczą w turniejach nazywanych Festami. Konkursy te decydują o tym, która z akademii jest najlepsza, a zwycięzcy są sowicie wynagradzani. Kampania A.W. Phoenix Festa oferuje graczom dwie możliwości. Możemy wcielić się w anonimowego ucznia szkoły Seidoukan, lub Ayato Amagiriego, głównego bohatera anime i książek. Pierwsza opcja pozwala nam na bardziej elastyczną rozgrywkę i osiągnięcie kilku różnych zakończeń, druga jest bardziej linearna i odtwarza niektóre wydarzenia z serialu telewizyjnego. Historia przedstawiona jest w klasycznej formie znanej z gier visual novel.

Mechanika

A.W. Phoenix Festa podzielone jest na dwa główne segmenty. Pierwszym są walki na zamkniętych arenach, w których korzystamy z naszej magicznej broni. Rozgrywka została tutaj przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby i przypomina klasyczne gry beat 'em up oraz hack and slash. Do pokonania oponentów wykorzystujemy ataki specjalne i kombosy. Drugi segment rozgrywki przedstawia codzienne życie w akademii. Gracze ustalają harmonogram każdego dnia, decydując o sesjach treningowych podwyższających statystyki postaci, a także o tym, którą z pięciu bohaterek zabrać na randkę. Możemy również wybrać jedną z dostępnych prac tymczasowych, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć np. na prezenty dla przyjaciół lub przedmioty przydatne w walce.

Kwestie techniczne

A.W. Phoenix Festa oferuje ponadprzeciętną oprawę audiowizualną - jeżeli weźmiemy pod uwagę to, co oferują podobne japońskie gry oparte na licencji znanych seriali anime. W trakcie zabawy usłyszymy także oryginalne głosy aktorów znanych z małego ekranu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe A.W. Phoenix Festa: 12+