Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4Switch
Okładka Avicii Invector (PC)
OkładkaAvicii Invector (PC)

Avicii Invector

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, w której usłyszymy 25 utworów EDM Tima Berglinga, znanego szwedzkiego DJ-a, który do czasu przedwczesnej śmierci występował pod pseudonimem Avicii.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Avicii Invector Premiera

10gru2019

PS4 PC XONE

8wrz2020

Switch

Gry podobne do Avicii Invector

Guitar Hero: World Tour

Thumper

DJMAX Respect V

Avicii Invector to klasyczna produkcja muzyczno-rytmiczna, oferująca unikalną szansę zabawy z utworami uznanego DJ'a Avicii. Deweloperem tytułu jest niezależne szwedzkie studio Hello There Games, znane między innymi dzięki grze Kung Fury: Street Rage. Avicii Invector to nowa i poprawiona wersja gry Invector, która ukazała się w 2017 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Obie produkcje powstały we współpracy z Timem Berglingiem, przedwcześnie zmarłym szwedzkim kompozytorem i muzykiem, występującym pod pseudonimem Avicii, który dał się poznać światu dzięki swoim licznym i popularnym utworom reprezentującym gatunki takie jak house i EDM. Część dochodów pochodzących ze sprzedaży gry została przeznaczona na wsparcie fundacji Tima Berglinga, która zajmuje się popularyzacją wiedzy o schorzeniach psychicznych.

Fabuła

Avicii Invector posiada w sumie 25 poziomów podzielonych na sześć światów. Wszystkie z nich łączy fantastyczna historia dzielnej kobiety podróżującej przez całą galaktykę w poszukiwaniu... czekoladowego nietoperza nadziewanego orzechami.

Mechanika

Przebieg rozgrywki jest niezwykle prosty i opiera się na zasadach znanych fanom gier takich jak Amplitude czy Rock Band. Podczas zabawy kontrolujemy jeden z trzech dostępnych statków kosmicznych. Trasa pojazdu jest z góry ustalona, odpowiadając tempu odtwarzanej w tle muzyki. Nie mamy możliwości wyboru szybkości naszego wehikułu, jedyne co możemy zrobić to wciskać w odpowiednim momencie konkretne przyciski odpowiadające pojawiającym się na ekranie symbolom. Twórcy przygotowali trzy poziomy trudności, tak więc nawet początkujący gracze znajdą tu coś dla siebie.

Tryby gry

Poza zabawą w kampanii oraz przemierzaniu odblokowanych podczas niej tras autorzy przygotowali także tryb multiplayer przeznaczony maksymalnie dla czterech osób. Rywalizować z innymi możemy za pośrednictwem Internetu, jak i lokalnie na podzielonym ekranie. Dodatkowo dzięki sieciowym tablicom wyników możemy porównywać nasze osiągnięcia ze znajomymi.

Kwestie techniczne

Avicii Invector oferuje wysokiej jakości oprawę, korzystającą z minimalistycznego stylu graficznego używającego niewielkiej liczby polygonów, reprezentujących trójwymiarowe obiekty oraz elementy scenerii. Tytuł posiada ponad dwadzieścia najbardziej znanych utworów Avicii, pochodzących z jego studyjnych albumów:

 1. Can’t Catch Me
 2. Pure Grinding
 3. What Would I Change It To
 4. The Nights (Avicii by Avicii)
 5. Waiting For Love
 6. Gonna Love Ya
 7. You be Love
 8. Friend of Mine
 9. Sunset Jesus
 10. Fade Into Darkness
 11. Wake Me Up
 12. Lonely Together
 13. Without You
 14. Hey Brother
 15. Levels
 16. I Could Be The One
 17. You Make Me
 18. Lay Me Down
 19. For a Better Day
 20. Broken Arrows – M-22 Remix
 21. True Believer
 22. Talk To Myself

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Avicii Invector

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Avicii Invector Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
 • 2.5 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
PS4
PC
Switch
XONE