Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Avencast: Rise of the Mage (PC)

Avencast: Rise of the Mage PC

Produkcja z gatunku action-RPG, w której zajmujemy się głównie gromieniem hord potworów. Mocną stroną gry jest rozbudowany system walki.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

PC Windows
Okładka Avencast: Rise of the Mage (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2007

12czerwca2008

pudełko PL

Avencast należy do popularnego gatunku Action/cRPG, który łączy głębię gier fabularnych z szybką, dynamiczną akcją, charakterystyczną dla klasycznych zręcznościówek. Do pewnego stopnia przypomina takie tytuły konsolowe jak Forgotten Realms: Demon Stone czy Daemon Vector.

Nasza historia rozpoczyna się w przepełnionym magią i czarami królestwie Aldgarth. Pewnego nieszczęśliwego dnia niebo rozdarło się na pół, co zaowocowało błyskawicznym desantem piekielnych hord prosto na teren naszej akademii. Głównym adwersarzem jest wielki pan demonów Morgath, stworzony z boskich kryształów, zapewniających mu niewyobrażalną moc i potęgę. Zanim jednak dojdzie do konfrontacji, gracz przeżyje niezliczoną ilość przygód, podzielonych na trzy rozdziały. Rozgrywka wymaga od nas nie tylko refleksu i zręczności, ale i umiejętności sprawnego myślenia i kojarzenia faktów – nie wszystkie przeszkody możemy sforsować mieczem. Dobry pogląd na aktualną sytuację daje nam kamera – akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, jednak widok nie jest ustalony automatycznie i całkowicie swobodnie możemy dostosować kamerę do naszych potrzeb, bez natarczywej ingerencji często zawodnych systemów „inteligentnych”.

Warstwa merytoryczna prezentuje się nieco ciekawiej, niż fabuła. W grze umieszczono ponad 40 typów potworów, wyposażonych w odmienne strategie działania i różnorakie palety umiejętności. W efekcie każdy nowo napotkany przeciwnik stanowi realne zagrożenie i należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, by znaleźć wszystkie jego mocne i słabe strony. Do walki z przeciwnościami losu autorzy oddali 60 różnych technik bojowych i zaklęć (w tym złożone ciosy specjalne i combosy), podzielonych łącznie na sześć kategorii. Bardzo przyda nam się wszelkiego rodzaju ekwipunek, w którym także panuje bogata różnorodność. Możemy skorzystać z ponad 120 unikalnych przedmiotów – m.in. magicznych broni czy mitycznych zbroi, każdy egzemplarz obdarzony jest potężnymi właściwościami. Wszystko to zaprezentowano korzystając z trójwymiarowej oprawy graficznej, obsługującej wiele nowoczesnych fajerwerków, w tym np. miękkie cienie, generowanie w czasie rzeczywistym. Podobnie jak w wielu innych tego typu produkcjach, naszego herosa kontrolujemy za pośrednictwem klawiatury i myszy – co jest rozwiązaniem doskonale sprawdzonym i skutecznym

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 410 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Avencast: Rise of the Mage

Klasyfikacja PEGI Avencast: Rise of the Mage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Avencast: Rise of the Mage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 4.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Premiery gier w Polsce (9-15 czerwca)
Premiery gier w Polsce (9-15 czerwca)

wiadomość16 czerwca 2008

W ubiegłym tygodniu rodzimy rynek miał do czynienia z prawdziwym wysypem gier. Na półki polskich sklepów trafiło aż jedenaście nowych tytułów, spośród których trzy to produkty multiplatformowe, sześć mogą kupić tylko posiadacze pecetów, zaś po jednym osamotnionym projekcie otrzymały konsole Sony – PS2 i PS3.

Wygraj kartę dźwiękową w konkursie Avencast: Rise of the Mage!
Wygraj kartę dźwiękową w konkursie Avencast: Rise of the Mage!

wiadomość23 stycznia 2008

Jeśli dotąd nie zetknęliście się z demem gry Avencast: Rise of the Mage, jej producenci mają dla Was szczególną ofertę. Odpowiedzialni za stworzenie powyższego cRPG panowie ze studia Clockstone Software w porozumieniu z firmą Creative ogłosili konkurs, w którym do wygrania są cztery karty dźwiękowe z serii Sound Blaster XtremeGamer.

AVENCAST: Rise of the Mage nareszcie ma wydawcę
AVENCAST: Rise of the Mage nareszcie ma wydawcę

wiadomość23 marca 2007

Minęły prawie dwa lata od kiedy przekazaliśmy Wam pierwszą informację na temat gry AVENCAST: Rise of the Mage. Obecnie dowiedzieliśmy się, że niniejsza produkcja, przygotowywana przez austriackie studio developerskie ClockStone Software's, nareszcie znalazła wydawcę - Lighthouse Interactive. Według ostatnich doniesień ta wypełniona akcją gra typu RPG powinna ukazać się w trzecim kwartale 2007 r.