Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka ATV Offroad Fury 4 (PS2)

ATV Offroad Fury 4 PS2

ATV Offroad Fury 4 to kolejny tytuł z popularnej serii wyścigów terenowych. Twórcy gry postanowili ulepszyć produkt niemal pod każdym względem i przygotowali sporo nowości.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka ATV Offroad Fury 4 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

31października2006

27lutego2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ATV Offroad Fury 4 to kolejny tytuł z popularnej serii wyścigów terenowych. Twórcy gry postanowili ulepszyć produkt niemal pod każdym względem i przygotowali sporo nowości.

Pierwsza niespodzianka spotyka nas już przy wyborze pojazdu: obok tradycyjnego zestawu czterokołowców, po raz pierwszy pojawiają się dune buggies, MX bikes i trophy trucks. Autorom udało się połączyć realizm odwzorowania zachowania poszczególnych pojazdów (inne reakcje na zakrętach, różna skuteczność w pokonywaniu trudnych terenów), z szybkością i dynamizmem wyścigów zręcznościowych. Poznanie właściwości i możliwości wehikułów jest kluczowe w opracowaniu taktyki na poszczególnych etapach. Łatwo się o tym przekonać choćby na jednym z nowych rodzajów rywalizacji: point to point race. Polega on na ściganiu się od jednego oznaczonego miejsca do następnego, rywalizując na przecinających się drogach, wiodących przez tereny o różnym stopniu trudności. Na trasie są oznaczone oddzielne szlaki dla cięższych pojazdów i inne dla lżejszych. Wjechanie na tor dla innego rodzaju maszyn od razu uświadamia różnicę w prowadzeniu poszczególnych wehikułów.

Wyścigi point to point nie są oczywiście jedynymi przeznaczonymi dla trybu single player. Do dyspozycji mamy siedemdziesiąt cztery trasy, na których ścigamy się w zawodach typu: rallycross, national, freestyle, head to head, czy wspomniany point to point. Całkowitą nowością jest pojawienie się trybu Story. Zaczynamy karierę jaką kierowca-amator i musimy zdobyć licencję rajdowca na każdy rodzaj pojazdu. Startujemy w wyścigach w nadziei osiągnięcia statusu mistrza. Dobre wyniki pozwalają na zdobycie części niezbędnych do ulepszania pojazdu (silnika, skrzyni biegów, opon itd.). Nie zapomniano również o trybie multi player i rozgrywce online. Jest nowy Tournament Mode, a także możliwość ściągnięcia tras stworzonych przez innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do ATV Offroad Fury 4

Klasyfikacja PEGI ATV Offroad Fury 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe ATV Offroad Fury 4

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • Multitap
  • Network Adaptor