Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Attack on Pearl Harbor (PC)

Atak na Pearl Harbor PC

Attack on Pearl Harbor

Attack on Pearl Harbor pozwala nam wcielić się w rolę pilota wojskowego podczas amerykańsko-japońskiej rywalizacji w rejonie Oceanu Spokojnego z okresu II Wojny Światowej.

Zręcznościowe | II wojna światowa | wojenne

PC Windows
Okładka Attack on Pearl Harbor (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4maja2007

3października2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Attack on Pearl Harbor pozwala nam wcielić się w rolę pilota wojskowego podczas amerykańsko-japońskiej rywalizacji w rejonie Oceanu Spokojnego z okresu II Wojny Światowej. Autorzy niniejszej pozycji postanowili uczynić swoje dzieło przystępnym dla szerokiego grona odbiorców, więc ujęli temat stricte zręcznościowo. Nie trzeba być zatem wytrawnym miłośnikiem lotniczych symulacji, aby dzięki intuicyjnemu systemowi sterowania znakomicie radzić sobie podczas rozgrywki i czerpać z tego sporą przyjemność.

Oczywiście głównym scenariuszem w omawianym produkcie jest tytułowy atak na Pearl Harbor z 7 grudnia 1941. Istnieją jeszcze misje dodatkowe, związane m.in. ze słynną bitwą o atol Midway (4-7 czerwca 1942). Możemy jako Douglas Knox zasiąść za sterami samolotów amerykańskich lub jako Zenji Yamada pokierować maszynami japońskimi. Dla każdej ze stron konfliktu dostępny jest myśliwiec (F4U Corsair i A6M Zero), a także bombowiec nurkujący (SBD Dauntless i Aichi D3A1) oraz torpedujący (TBM Avenger i Nakajima B5N).

W zależności od pilotowanego samolotu różnią się cele misji, więc musimy chociażby walczyć w powietrzu, niszczyć instalacje militarne i zatapiać okręty. Warto zauważyć, że operować możemy z naziemnych pasów startowych albo z pokładów lotniskowców. Ogółem w trybie kariery pilota dostępne są cztery kampanie, wspierane przez opcję szybkiego ustawiania powietrznych pojedynków. Dodatkową atrakcję stanowi nowoczesna oprawa graficzna, bogata w różnego rodzaju efekty wizualne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 432 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Atak na Pearl Harbor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Amerykańska edycja gry Attack on Pearl Harbor w złocie
Amerykańska edycja gry Attack on Pearl Harbor w złocie

wiadomość9 lipca 2007

Zręcznościowa strzelanina lotnicza traktująca o ataku Japończyków na Pearl Harbor została wydana w maju bieżącego roku we Francji. Ponad miesiąc później doczekała się również wersji angielskojęzycznej, która trafiła na brytyjskie półki sklepowe. Niedługo z kolei trafi do Ameryki, tamtejsza edycja osiągnęła bowiem właśnie status złota.

Atak na Pearl Harbor nastąpi na początku 2007 roku
Atak na Pearl Harbor nastąpi na początku 2007 roku

wiadomość11 grudnia 2006

Od pamiętnego ataku na Pearl Harbor z II Wojny Światowej minęło już 65 lat. Słowackie studio 3D People wraz ze szwedzką firmą Legendo Entertainment chce przypomnieć nam amerykańsko-japońską rywalizację powietrzną w rejonie Oceanu Spokojnego z lat 1941-1945, wypuszczając w pierwszym kwartale 2007 roku pecetową grę o tytule Attack on Pearl Harbor.