Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Athens 2004 (PC)
OkładkaAthens 2004 (PC)

Athens 2004 PC

Zręcznościowa gra sportowa korzystająca z oficjalnej licencji Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Program umożliwia jednoczesną zabawę aż czterem osobom w dyscyplinach lekkoatletycznych.

Sportowe | olimpiady | sporty letnie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Athens 2004 Premiera PC

13października2004

pudełko PL

3grudnia2004

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Oficjalna gra sportowa Igrzysk Olimpijskich w Atenach, która została przygotowana przez International Sports Multimedia w kooperacji z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

W grze zawarto aż siedem olimpijskich aren, wiernie odwzorowanych na podstawie fotografii oraz planów architektonicznych. Wśród obiektów znalazły się nie tylko specjalnie przygotowane na potrzeby Olimpiady budowle, ale również antyczny stadion Panathinaiko, gdzie odbywały się konkurencje strzeleckie. Program umożliwia jednoczesną zabawę aż czterem osobom w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: skok wzwyż, skok w dal, trójskok, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem i skok o tyczce. Do tego dochodzi kilka konkurencji biegowych (w tym dwie przez przeszkody) oraz dziesięciobój. Zadowoleni powinni być także amatorzy pływania, którym oddano biegi na czterech różnych dystansach. Bogactwo dyscyplin uzupełniają strzelectwo, podnoszenie ciężarów, łucznictwo, jazda na koniu przez przeszkody i gimnastyka artystyczna.

Najważniejszą rzeczą związaną z tego typu grami jest intuicyjne i nie sprawiające kłopotów sterowanie. Przy takiej ilości dyscyplin, autorom gry udało uniknąć udziwnionych schematów i zaproponować rozwiązania, które można w łatwy i szybki sposób opanować. Niestety, momentami nie obejdzie się bez tradycyjnego katowania klawiszy, które pojawia się w kilku konkurencjach i decyduje o szybkości poruszania się naszego zawodnika. Od strony audiowizualnej Athens 2004 jest praktycznie bez zarzutu. Spodobać mogą się zwłaszcza dopracowane sylwetki sportowców i realistyczny model ich ruchu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 511 głosów czytelników.

Athens 2004 cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Athens 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Athens 2004 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB