Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Athens 2004 (PC)

Athens 2004 PC

Zręcznościowa gra sportowa korzystająca z oficjalnej licencji Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Program umożliwia jednoczesną zabawę aż czterem osobom w dyscyplinach lekkoatletycznych.

Sportowe | olimpiady | sporty letnie | multiplayer

PC Windows
Okładka Athens 2004 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2004

3grudnia2004

pudełko PL

Oficjalna gra sportowa Igrzysk Olimpijskich w Atenach, która została przygotowana przez International Sports Multimedia w kooperacji z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

W grze zawarto aż siedem olimpijskich aren, wiernie odwzorowanych na podstawie fotografii oraz planów architektonicznych. Wśród obiektów znalazły się nie tylko specjalnie przygotowane na potrzeby Olimpiady budowle, ale również antyczny stadion Panathinaiko, gdzie odbywały się konkurencje strzeleckie. Program umożliwia jednoczesną zabawę aż czterem osobom w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: skok wzwyż, skok w dal, trójskok, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem i skok o tyczce. Do tego dochodzi kilka konkurencji biegowych (w tym dwie przez przeszkody) oraz dziesięciobój. Zadowoleni powinni być także amatorzy pływania, którym oddano biegi na czterech różnych dystansach. Bogactwo dyscyplin uzupełniają strzelectwo, podnoszenie ciężarów, łucznictwo, jazda na koniu przez przeszkody i gimnastyka artystyczna.

Najważniejszą rzeczą związaną z tego typu grami jest intuicyjne i nie sprawiające kłopotów sterowanie. Przy takiej ilości dyscyplin, autorom gry udało uniknąć udziwnionych schematów i zaproponować rozwiązania, które można w łatwy i szybki sposób opanować. Niestety, momentami nie obejdzie się bez tradycyjnego katowania klawiszy, które pojawia się w kilku konkurencjach i decyduje o szybkości poruszania się naszego zawodnika. Od strony audiowizualnej Athens 2004 jest praktycznie bez zarzutu. Spodobać mogą się zwłaszcza dopracowane sylwetki sportowców i realistyczny model ich ruchu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 509 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Athens 2004

Klasyfikacja PEGI Athens 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Athens 2004

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
Athens 2004 otrzymuje złoto
Athens 2004 otrzymuje złoto

wiadomość10 października 2004

Firma wydawnicza Eidos poinformowała, że gra sportowa Athens 2004 w wersji dla PC otrzymała status „gold” i trafiła do tłoczni.

Pierwsze spojrzenie na PeCetowe Ateny 2004
Pierwsze spojrzenie na PeCetowe Ateny 2004

wiadomość27 września 2004

Eidos opublikował pierwsze screenshoty z gry „Ateny 2004” w wersji na komputery PC. Do niedawno ową grą mogli cieszyć się jedynie posiadacze konsoli PS2, a powstanie wersji na komputery osobiste stało pod dużym znakiem zapytania. Dziś wiemy już, że premiera programu „Athens 2004” na poczciwe blaszaki nastąpi 12 października 2004.

Igrzyska Olimpijskie w Atenach na PeCetach oficjalnie w październiku

wiadomość24 września 2004

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o tym, że niemiecki oddział koncernu Eidos szykuje się do wydania PeCetowej wersji gry Athens 2004 na tamtejszym rynku. Wówczas sprawa była w sferze spekulacji a główni zainteresowani oficjalnie nie potwierdzili tych rewelacji. W dniu wczorajszym włodarze firmy Eidos postanowili się jednak zrehabilitować i wystosowali specjalne oświadczenie.

Athens 2004 również na PC?

wiadomość9 września 2004

Czy na PeCetach będzie dostępna gra Athens 2004, będąca oficjalnym produktem zakończonych niedawno Igrzysk Olimpijskich w Atenach? Wszystko wskazuje na to, że tak, przynajmniej w Niemczech.