Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Atelier Iris: Eternal Mana (PS2)

Atelier Iris: Eternal Mana PS2

Japońska gra z gatunku RPG osadzona w świecie fantasy. Wcielamy się w rolę młodego alchemika, który przy pomocy istot Mana potrafi tworzyć nowe przedmioty i mikstury.

RPG | fantasy | turowe | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Atelier Iris: Eternal Mana (PS2)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

27maja2004

Atelier Iris: Eternal Mana to pierwsza odsłona popularnej serii gier z gatunku jRPG rozszerzających mechanikę rozgrywki o bogaty system alchemii. Historia rozgrywa się w świecie Regallzine, w którym niebagatelną rolę odgrywali swego czasu alchemicy zamieszkujący miasto Avenberry. Wiele lat temu doszło jednak do kataklizmu i słynna kolebka adeptów tej sekretnej dziedziny wiedzy uległa zniszczeniu. Obecnie wszyscy alchemicy próbują się dostać do jego zgliszczy, ale okazuje się to być niemożliwe z powodu magicznej bariery. Główny bohater historii, młodzieniec o imieniu Klein, jest jednym z przedstawicieli tego zawodu włóczącym się po świecie w celu zdobycia wiedzy. Podczas przechadzki przez las zostaje zaatakowany przez niebezpieczne stworzenie, ale z opresji ratuje go pewna nieznajoma dziewczyna…

Dla pełnego wykorzystania umiejętności alchemicznych głównego bohatera konieczne jest pozyskanie istot zwanych Mana. Dzięki ich obecności Klein potrafi wydobyć moc żywiołów z posiadanych przedmiotów, a także tworzyć nowe, które przydadzą mu się później między innymi w trakcie licznych walk.

Starcia odbywają się w systemie turowym. Bierzemy w nich udział razem ze skompletowaną w trakcie przygody grupką towarzyszy. Polecania wydajemy za pomocą podręcznego menu. W ten sposób uzyskujemy też dostęp do dodatkowych zdolności Kleina związanych z alchemią. Po zakończonym pojedynku dostajemy punkty doświadczenia, złoto, a czasem również przedmioty. Awansując na kolejne poziomy otrzymujemy trzy punkty umiejętności do rozdysponowania.

Rozgrywka w grze Atelier Iris: Eternal Mana została ukazana w rzucie izometrycznym. Oprawa graficzna jest utrzymana w mangowej stylistyce. Ścieżkę muzyczną skomponowali Akira Tsuchiya, Ken Nakagawa oraz Daisuke Achiwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Atelier Iris: Eternal Mana

12+